У Посольстві Нідерландів в Києві за участі владики Степана Суса відбувся круглий стіл на тему активізації релігійної складової у миротворчому процесі
У Києві в посольстві Королівства Нідерландів відбувся Круглий стіл у форматі експертної дискусії на високому рівні, що присвячений активізації релігійної складової в миротворчому процесі та для налагодження діалогу. Представниками Української Греко-Католицької Церкви стали владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, та о. Олекса Петрів, керівник Департамент зовнішніх зв’язків в Україні.
До участі в дискусії запрошені представники влади, лідери релігійних спільнот, досвідчені експерти та представники міжнародних організацій.
Завдяки миротворчій організації ПАКС учасники познайомилися з нідерландським досвідом щодо зміцнення релігійної толерантності та забезпечення свободи віросповідання. Також поділилися українськими здобутками і викликами, передусім пов’язаними із російською агресією.
ПАКС (лат. РАХ) — це найбільша миротворча організація в Нідерландах. Понад 70 років ПАКС співпрацює з людьми в (пост) конфліктних регіонах та зацікавленими громадянами для створення справедливих і мирних спільнот у світі. ПАКС працює над захистом цивільного населення, незалежно від політичних поглядів та віросповідання. У 2017 році, спільно з партнерами із коаліції проти використання ядерної зброї (ІСАІМ), ПАКС отримав Нобелівську премію миру.
Метою вищезазначеного проєкту є реалізація заходів, які сприятимуть захисту прав та свобод релігійних громад завдяки роботі з громадянами, релігійними лідерами, громадянським суспільством та владою. ПАКС спільно з місцевими партнерами та досвідченими експертами має на меті виявлення та протидію можливим та наявним загрозам у сфері свободи віросповідання, використання потенціалу релігійних громад та їх лідерів для ведення діалогу та зміцнення мирного суспільства.
Ключовим спікером був посол Йос Даума, Спеціальний представник Нідерландів з питань релігії та віросповідання. Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, а також експерти, поділилися поглядами на ситуацію в Україні, в тому числі на окупованих територіях Криму і Донбасу.
Йос Даума, Спеціальний представник Нідерландів з питань релігії та свободи нещодавно призначений для посилення ефективності цих зусиль, розповів про політику уряду Нідерландів у релігійній сфері та її пріоритети.
Під час круглого столу було звернуто увагу на релігійний фактор миротворчого процесу і побудову діалогу. Релігійні лідери та інституції часто здатні створити майданчик для порозуміння різних сторін. В умовах слабких або навіть відсутніх державних інституцій, релігійні лідери та їх громади нерідко забезпечують стабільність суспільних структур. Зміцнення спроможності до ведення інклюзивного діалогу між владою та громадянами — це один із способів протидії розколу суспільства.
За матеріалами Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово»Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ