У печері Апокаліпсису на Патмосі звучала молитва українською за перемогу України

23 вересня 2023

Єпископи Української Греко-Католицької Церкви здійснили паломництво на о. Патмос (Греція), де апостол Іван Богослов отримав Одкровення, що стало останньою книгою Святого Письма Нового Завіту. В печері Апокаліпсису українські архиєреї помолилися Акафіст до святого Івана Богослова і «Боже великий, єдиний» за перемогу України та справедливий мир.

Паломництво до печери Апокаліпсису на Патмосі здійснили: Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, митрополит Володимир Війтишин, владика Йосафат Мощич, владика Іван Кулик, владика Степан Сус, владика Йосафат Говера, владика Микола Семенишин, владика Андрій Хім’як, а також о. Никанор Лоїк, о. Олег Олекса та о. Ігор Посоленик. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Як відомо, на острові Патмос близько 95 року після Христа за імператора Домеціяна був ув’язнений апостол Іван Богослов. У печері, яка сьогодні відома як печера Апокаліпсису, євангелист мав видіння, яке увійшло до Біблії як остання книга Нового Завіту, — Книга Одкровення (Апокаліпсис). Записав її диякон Прохор.

Як ми повідомляли, з 19 по 21 вересня у Греції єпископи Української Греко-Католицької Церкви брали участь у Зустрічі східних католицьких єпископів Європи, яка відбулася поблизу Афін. Перебуваючи у Греції, владики також взяли участь у відзначенні 100-річчя Апостольського екзархату в цій країні та 25-річчя української парафії в Афінах.