У парафії святих Сергія і Вакха в Римі відбулася молитва за мир в Україні

28 січня 2022

У середу, 26 січня 2022 року, спільнота Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі долучилася до всесвітньої молитви за мир в Україні і цілому світі, яку на заклик Святішого Отця Франциска, Папи Римського, зроблений у неділю, 23 січня 2022 року, провели у всіх спільнотах Католицької Церкви.

У парафії святих Сергія і Вакха в Римі відбулася молитва за мир в Україні

Вранці, о 7:00, в катедральному храмі Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду в Італії була звершена Божественна Літургія святителя Йоана Золотоустого за мир в Україні, яку очолив преосвященний владика Діонісій Ляхович, Апостольський екзарх для українців католиків візантійського обряду в Італії, у співслужінні ієрея Тараса Остафіїва, пароха Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі, ієрея Руслана Сідельника, віцепароха цієї ж парафії та протоієрея Петра Голінея, канцлера Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду в Італії. Про це повідомляє пресслужба Української парафії в Римі.

Akafist. Molytva za Myr

В обід, о 14:00, в катедральному храмі був звершений Акафіст до чудотворної ікони Божої Матері Жировицької Римської, який очолив владика Діонісій Ляхович, у співслужінні протосинкела Апостолького екзархату, ієромонаха Теодосія Романа Греня, ЧСВВ, протоієрея Петра Голінея, ієрея Тараса Остафіїва та ієрея Руслана Сідельника. Молитву Акафісту транслювали на каналі «Живого телебачення» у межах молитовного телемарафону, що в цей день проводився на рівні всієї Української Греко-Католицької Церкви.

Akafist. Molytva za Myr. Predstavnyky posolstv

На молитві були присутні також пан Сергій Козачевський, Тимчасовий повірений у справах України при Святому Престолі, а також пан Ярослав Мошкола, радник Посольства України в Італії, та третій секретар Посольства пані Євгенія Волощенко.

Akafist. Molytva za Myr. Vesc. Libanori

А о 18:00 парафіяльна спільнота зібралася на молитву Великої Вечірні, яку очолив преосвященний владика Діонісій Ляхович. На молитві також був присутній єпископ-помічник Римської дієцезії Даніеле Лібанорі (Daniele Libanori) та парох сусідньої італійської парафії Санта Марія ай Монті, дон Франческо Пеше (Francesco Pesce).

Після молитви владика Даніеле звернувся до присутніх у храмі вірян зі словами підтримки та підбадьорення. Зокрема єпископ зазначив, що у ці дні ми відчуваємо себе безсилими, не можемо самі себе спасти, але можемо взивати до Бога так, як взиває криком про поміч дитина, яка щойно народилася і потребує опіки та допомоги дорослих: «Наш крик до Бога — це наймогутніша зброя, яку ми маємо. І, якщо взиватимемо з вірою, то досягнемо глибин Божого серця і Він вислухає нашу молитву», — сказав архиєрей.

«Нехай Господь благословить вашу землю, таку славну і багату на кров мучеників. Нехай благословить увесь світ і не дозволить, щоб ми побачили трагедії, спровоковані злобою людських сердець», — додав владика Даніеле.

Відтак владика Діонісій подякував єпископу Лібанорі за цей візит, який для української громади є важливим жестом братерства, солідарності та сопричастя.

Akafist. Molytva za Myr. Paraklys

Продовжилися молитовні чування молитвою Параклису до Пресвятої Богородиці, яку очолив ієрей Руслан Сідельник.

На завершення Дня молитви за мир в Україні був звершений Молебень до Христа Чоловіколюбця, який очолив владика Діонісій у співслужіння працівників Курії Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду в Італії.