У Неа Макрі (Греція) завершилася Зустріч східних католицьких єпископів Європи

23 вересня 2023

21 вересня 2023 року у м. Неа Макрі, що поблизу Афін, завершилася Зустріч східних католицьких єпископів Європи, організована Радою єпископських конференцій Європи (CCEE) у співпраці із Апостольським екзархатом у Греції.

У Неа Макрі (Греція) завершилася Зустріч східних католицьких єпископів Європи

Як і попередні три дні, четвертий день Зустрічі розпочався із спільної Архиєрейської Божественної Літургії. Молитву очолив Апостольський екзарх у Греції владика Мануїл Нін, якому при престолі співслужили владика Кирил Васіл, єпарх Кошицький Словацької Греко-Католицької Церкви, та владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії.

Відтак на робочому засіданні єпископ Мануїл Нін здійснив підсумковий огляд усіх питань, які були представлені спікерами цьогорічної зустрічі. Йдеться зокрема про доповіді на теми: «Сім’я в сучасному світі. Виклики та надії для Східних Католицьких Церков» владики Мілана Лаха, «Виклики священничих сімей у XXI столітті: стосунки між єпископом та одруженим священником» Яноса Нірана, «Відповідь Католицької Церкви в Європі на трагедію російської війни проти України» владики Богдана Дзюраха.

Також вісім учасників від Східних Католицьких Церков на наступному Синоді Єпископів Католицької Церкви, присвяченому синодальності, що відбудеться у жовтні цього року, мали нагоду поспілкуватися між собою та визначити основні спільні напрямні своїх майбутніх виступів. Варто пригадати, що від Української Греко-Католицької Церкви участь у Синоді Єпископів Католицької Церкви візьмуть Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, та владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії.

Наприкінці Апостольський екзарх у Греції подякував усім присутнім за активну участь у дискусіях та щирий обмін думками. У свою чергу, єпископи Східних Католицьких Церков із Європи обмінялися побажаннями та визначили дату наступної зустрічі східних католицьких єпископів, яка відбудеться у вересні 2024 року.

Варто додати, що цьогорічна Зустріч східних католицьких єпископів Європи відбувалася упродовж 18-21 вересня у м. Неа Макрі, що поблизу Афін (Греція). Головною темою засідань стала християнська сім'я у сучасному світі та відповідь Східних Католицьких Церков на виклики, пов'язані із нею. Українську Греко-Католицьку Церкву на зустрічі представляла чисельна делегація із 19 єпископів.