У Литві встановили та освятили памʼятний хрест патріарху Йосифові Сліпому

19 липня 2024

Під час святкування Дня пам’яті борців за свободу Литви відбулося традиційне вшанування пам’яті борців за свободу Литви.

У Литві встановили та освятили памʼятний хрест патріарху Йосифові Сліпому

Також відзначали 10-ту річницю смерті монсеньйора Альфонса Сваріньскаса та 40-і роковини з дня відходу до вічності українського патріарха Йосифа Сліпого. Обидва були увʼязнені і репресовані радянською владою на Сибірі. Про це інформує пресслужба Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Захід відбувся у заснованому монсеньйором партизанському парку Великого Ково (район Укмергес, поселення Відішкіу, село Кадренай).

Професорка Марія Горяча із Львівського університету прочитала лекцію на тему: «Йосиф Сліпий та Альфонсас Сварінскас — приклад духовної дружби та християнського свідчення в умовах тоталітарних переслідувань».

Душпастир для українців греко-католиків Литви, настоятель Вільнюського монастиря та храму Пресвятої Трійці у Вільнюсі о. Миколай Козелківський разом з Українською громадою Вільнюса і голова Наталею Шертвітєнє взяли участь у цій події.

«Дякуємо литовцям за вшанування нашого великого церковного, культурного та політичного діяча патріярха Йосипа Сліпого», — зазначив священник.