У Львові відкрили виставку «Заповіт Патріярха Йосифа Сліпого в іконографії»

17 серпня 2022

15 серпня в Iconart Contemporary Sacred Art Gallery у Львові відбулося відкриття виставки народного художника України, професора Романа Василика та автора ідеї проєкту Михайла Перуна «Заповіт Патріярха Йосифа Сліпого в іконографії».

У Львові відкрили виставку «Заповіт Патріярха Йосифа Сліпого в іконографії»

Це — спільний проєкт духовного життєпису блаженнішого патріарха Йосифа «Заповіт», реалізований Фундацією «Андрей» і Товариством українців католиків «Свята Софія», США. Виставка присвячена 130-річчю від дня народження Йосифа Сліпого. Про це повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

На виставці представлено дев’ять робіт митця, на яких відображено найважливіші віхи життя і діяльності патріарха: блаженніший Йосиф — молільник, покликаний митрополитом Андреєм Шептицьким, викладач і богослов, екуменіст, ісповідник віри, будівничий монашества, духовний батько, будівничий українського патріархату, будівничий собору Святої Софії у Римі.

У відкритті взяв участь владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський, який відзначив важливіть вшанування спадщини патріарха Йосифа таким мистецьким проєктом, особливо подякувавши Романові Василику за багаторічну працю в царині церковно-іконописного малярства та виховання цілої плеяди іконописців.

«Автором іконописів обрали невипадково Романа Василика, адже саме його рідний брат, єпископ підпільної Церкви Павло Василик, перебував у засланні разом із патріярхом Йосифом. Для іконописного варіанта „Заповіту“ я обрав дев’ять найважливіших епізодів із життя патріарха», — зазначив Михайло Перун, автор ідеї проєкту, і наголосив на важливості вшанування постаті Йосифа Сліпого, поділився враженнями від реалізації проєкту та подякував Романові Василику за співпрацю і розуміння.

Фото: Богдан Зятик