У Квітну неділю в Римі українська та італійська спільноти разом молилися Божественну Літургію св. Йоана Золотоустого

11 квітня 2022

У Квітну неділю, 10 квітня 2022 року, дві парафіяльні спільноти: святих мучеників Сергія та Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці і Санта Марія ай Монті разом молилися Божественну Літургію святителя Йоана Золотоустого.

Богослужіння з нагоди празника Входу Господнього в Єрусалим було звершене в базиліці Сан П’єтро ін Вінколі. Очолив моління преосвященний владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх для українців католиків візантійського обряду в Італії у співслужінні преосвященного владики Даніеле Лібанорі, єпископ-помічник Римської дієцезії, єрея Тараса Остафіїва, пароха Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі, єрея Франческо Пеше, пароха італійської парафії Санта Марія ай Монті, духовенства базиліки Сан Сан П’єтро ін Вінколі та священників із папської маронітської колегії. Про це повідомляє пресслужба Української парафії в Римі.

Під час молитви усі бажаючі могли також приступити до Таїнства Покаяння, яке уділяв єрей Руслан Сідельник, віцепарох Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі.

До численно присутніх на молитві вірян звернувся з проповіддю владика Даніеле, який наголосив на початку свого слова, що ця спільна молитва є виразом братерства, близькості та солідарності двох народів в цей трагічний для України час.

Роздумуючи над страстями Спасителя єпископ звернув увагу на поставу деяких осіб, що брали участь в тортурах і розп’ятті Господа і наголосив на їхній байдужості до страждань і сприйнятті смерті праведного як видовища.

На думку проповідника, в Україні зараз дуже подібна ситуація: «Здається, під час цієї війни в Україні нема милосердя до нікого, людяність, здається, пропала». «Хто живе в байдужості, той закривається у своєму серці, де немає місця для нікого. Хто любить лише себе самого є ситий від того, що його тарілка є повна, і він не турбується про інших. Оце суспільство, яке потрібно радикально змінити, почавши з себе самих, виключаючи з нашого серця усе, що має присмак насильства, оправданого навіть нашим людським відчуттям справедливості», — додав владика Даніеле.

Перед відпустом Літургії владика Діонісій звернувся до всіх присутніх, подякувавши за спільну молитву і підтримку України в цей важкий час.

Після закінчення богослужіння на площі перед базилікою відбулося благословення вербового, пальмового та оливкового віття.