У Калгарі (Канада) при українській парафії відбувся літній двомовний табір для дітей з України

17 серпня 2022

З 2 по 19 серпня 2022 року 93 українських евакуйованих дітей 4–11 класів відвідують літній шкільний денний табір «Ready to Study» («Готові вчитися») при Українській католицькій церкві Успіння Пресвятої Богородиці та Українському молодіжному центрі в районі Бріджленд у м. Калгарі (провінція Альберта, Канада).

Організатором табору виступила Анастасія Степанчук, кандидатка клінічних нейронаук Університету Калгарі, яка приїхала з України п’ять років тому. Про це повідомляє пресслужба Едмонтонської єпархії УГКЦ.

Понад 30 учителів шкільної програми та волонтерів міста Калгарі пожертвували час задля того, щоб переконатися, що ці новоприбулі діти розуміють базові поняття англійської мови, математики, суспільствознавства та природничих наук українською та англійською мовами перед початком навчального року. Вони також прагнуть допомогти їм у нелегкому переході до життя у канадському суспільстві.

Ідея двомовного шкільного навчального табору прийшла до Анастасії, коли її брати шкільного віку та мати приїхали до Калгарі після початку війни в Україні. Вона усвідомлювала потребу дорослих, — переважно матерів чи бабусь і дідусів, — і дітей спілкуватися з іншими, тобто тими, хто переживає таку саму травму, і хотіла створити безпечне та привітне середовище, де було б усунено ізоляцію та мовні бар’єри. Незважаючи на місяці планування та наполегливої ​​роботи, Анастасія каже: «Усмішки дітей і вдячність батьків зробили все це вартим зусиль».

Проведення табору стало можливим завдяки щедрій фінансовій та матеріальній підтримці волонтерських громадських організацій, а також національних і місцевих підприємств, зокрема Канадсько-української фундації, Конгресу українців Канади, Sobeys Community Action Fund, Destination Art, Sentry Box та Save — on-Foods.

Довідка

Комітет з прийому українських евакуйованих біженців у Калгарі (UCC-AB) був створений у лютому 2022 року для співпраці з агентствами поселення Калгарі, культурними та волонтерськими організаціями у спільній роботі з підтримки українських евакуйованих осіб, які прибувають до регіону Калгарі. Комітет створив стратегію, що складається з восьми компонентів, щоб допомогти в успішному переході українських евакуйованих біженців до Калгарі та навколишніх громад.