У Фатімі відбулася зустріч владики Степана Суса із Головою Конференції католицьких єпископів Португалії

15 березня 2024

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус зустрівся у Фатімі із Головою Конференції католицьких єпископів Португалії владикою Жозе Орнелас Карвальо. Зустріч відбулася 13 березня 2024 року.

«Обговорили ситуацію в Україні, війну, труднощі та виклики. Показав владиці військову флягу, яку подарував Гарнізонному храму у Львові воїн, що вижив після обстрілів на війні. Окремо обговорили питання душпастирської опіки українців греко-католиків, що проживають у Португалії, та сприяння у наданні належної освіти українським дітям», — поділився владика Степан у коментарі пресслужбі Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Він також додав, що на зустрічі йшлось і про виклик асиміляції та як її уникнути в теперішніх обставинах. Позиція Голови ПМВ — українці повинні мати усі умови, щоб плекати свою культу та традиції, проживаючи в Португалії.

«Владика Жозе Карвель дуже вболіває за український народ і тих, хто тримає фронт, запевнив у своїй молитві у стіп Фатімської Богородиці та постійній підтримці», — резюмував Голова ПМВ.

Варто додати, що на сьогодні у Португалії налічується близько 4 тис. вірних Української Греко-Католицької Церкви, об’єднаних навколо 27 українських спільнот, якими опікуються 13 священників, 1 диякон і дві сестри-монахині. Капеланія УГКЦ у Португалії була заснована у 2008 році і з того часу надає духовну підтримку українцям, допомагаючи їм зберегти свою віру та культуру.

Загалом же за даними Управління з питань міграції та притулку Португалії, станом на 1 грудня 2023 року в країні перебувало 56 343 українців. З них 45 442 особи отримали тимчасовий захист, що дає їм право на проживання, роботу, навчання та медичне обслуговування в Португалії.