У базиліці Святого Петра закрили труну папи Франциска
Після того, як близько 250 000 людей пройшли повз тіло Папи Франциска, що лежало у відкритій труні перед головним вівтарем базиліки Святого Петра, труна була запечатана під час приватної церемонії.

Всередині труни був сувій, який підсумовував життя і служіння Папи, який помер 21 квітня у віці 88 років. Про це розповідає інтернет-видання «OSV News» із посиланням на ватиканські медіа.
У ньому зазначалося, що в Аргентині «він був простим і улюбленим пастором у своїй архидієцезії, який багато подорожував, в тому числі на метро і автобусах. Він жив у квартирі і сам готував собі вечерю, бо відчував себе одним з людей».
Американський кардинал Кевін Фаррелл, Камерленго Святої Римської Церкви, очолив Молебень і Чин 25 квітня, пояснивши невеликій групі людей, близьких до Папи Франциска, що «ми зібралися тут, щоб здійснити акти людської побожності перед заупокійною Месою нашого Папи Франциска».
Кардинал Кевін Дж. Фаррелл, камерленго Святої Римської Церкви, кропить тіло папи Франциска освяченою водою перед запечатуванням його труни під час молитви в базиліці Святого Петра у Ватикані 25 квітня 2025 року. Фото: CNS/Vatican Media
Молитва за закриття труни Папи Франциска
Молитва та обряди о 20:00, після завершення публічного огляду його тіла, відбулися відповідно до «Ordo Exsequiarum Romani Pontificis» («Похоронні обряди Римського Понтифіка»). Спочатку ці чини були затверджені святим Іваном Павлом II, а папа Франциск переглянув та спростив їх у 2024 році.
На обличчя Папи, одягненого в червоні ризи та зношені чорні туфлі, які він завжди носив, поклали шматок шовкової тканини. Усередині дерев’яної труни з цинковою підкладкою помістили мішок монет, викарбуваних під час його 12-річного понтифікату, та металеву трубку, що містила «рогіто» або сувій з коротким описом його життя, служіння та понтифікату. Копія сувою зберігатиметься в архівах Управління папських літургійних церемоній.
Архиєпископ Дієго Равеллі, церемонімейстер Папських літургійних церемоній, накриває обличчя покійного папи Франциска шовковою тканиною перед запечатуванням його труни під час молитви в базиліці Святого Петра у Ватикані 25 квітня 2025 року. Фото: CNS/Vatican Media
Папа Франциск помер 21 квітня о 7:35 ранку, йдеться у сувої. «Вся християнська громада, особливо бідні, прославляла Бога за дар його служіння, виконаного з мужністю та вірністю Євангелію та містичній Нареченій Христа». «Франциск був 266-м Папою. Його пам’ять залишається в серці Церкви та всього людства», — додається там.
Цинкова кришка, прикріплена до труни, була прикрашена хрестом, гербом Папи Франциска та бронзовою пластиною з його іменем, датами народження та смерті. Опечатана вона була печатками Камерленґа, Префектури Папського Дому, Бюро Літургійних богослужінь та Капітули базиліки Святого Петра.
Кардинал Кевін Дж. Фаррелл, камерленго Святої Римської Церкви, накладає печатку на цинкову кришку труни папи Франциска задля опечатування під час молитви в базиліці Святого Петра у Ватикані 25 квітня 2025 року. Фото: CNS/Vatican Media
До групи, присутньої на Чині закриття труни, також входили: кардинали Джованні Баттіста Ре, декан Колегії кардиналів; Роджер М. Магоні, архиєпископ-емерит Лос-Анджелеса та кардинал-священник; Домінік Мамберті, колишній префект Апостольської Сигнатури та кардинал-диякон; Мауро Гамбетті, архиєрей Папської базиліки Святого Петра у Ватикані; П’єтро Паролін, Державний секретар за Папи Франциска; Бальдассаре Рейна, папський Вікарій Риму; та Конрад Краєвський, Папський елемозінарій.
Була прочитана пісня Захарії з Євангелія від Луки (1, 68–79). Вона починається так: «Благословенний Господь, Бог Ізраїлів, що відвідав народ свій і приніс йому визволення». Пісня вихваляє Бога за його «ніжну милість» та прощення.
У «rogito» була коротка біографія покійного Папи, включаючи його народження 17 грудня 1936 року, від батьків, які емігрували до Аргентини з Італії, його вступ до Товариства Ісуса, його висвячення на священника та призначення архиєпископом Буенос-Айреса в 1998 році. «Завжди уважний до найменших і тих, кого відкинуло суспільство, Франциск, щойно його обрали» 13 березня 2013 року, «вирішив жити в Domus Sanctae Marthae, бо не міг обійтися без контакту з людьми», — йшлося в ньому.
Кардинал П'єтро Паролін, державний секретар Ватикану за часів папи Франциска, підписує «рогіто» або сувій, що описує життя, служіння та папство покійного папи 25 квітня 2025 року під час молитви в базиліці Святого Петра. Фото: CNS/Vatican Media
Свідчення людяності, праведного життя та вселенського батьківства
У документі відзначалися його зусилля щодо сприяння діалогу з іншими релігіями, особливо з ісламом, опубліковані ним основні документи та розширення Колегії кардиналів.
«Доктринальне вчення Папи Франциска було дуже багатим», — йдеться у ньому. Документи «свідчать про простий та скромний стиль, заснований на відкритості до місіонерської діяльності, апостольській мужності та милосерді, обережності в уникненні небезпеки самореференції та духовної мирськості в Церкві».
«Франциск залишив по собі чудове свідчення людяності, святого життя та вселенського батьківства», — йдеться у висновку.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ