#ТижденьУГКЦ: старт Всецерковного форуму, день пам’яті митрополита Андрея та іномовлення на «Живому ТБ»

6 листопада 2021

Ось головні події, які сталися в Української Греко-Католицької Церкви протягом останнього тижня (30 жовтня — 5 листопада 2021 року).

Перша сесія Всецерковного форуму УГКЦ

В суботу, 30 жовтня, відбулася перша сесія Всецерковного форуму Української Греко-Католицької Церкви. У Форумі, який пройшов в онлайн-режимі, взяли участь єпископи, богопосвячені особи, священнослужителі та миряни УГКЦ, які були обрані делегатами єпархій на VII cесію Патріаршого Собору УГКЦ.

«Темою сьогоднішньої зустрічі є справа синодальності, яка була проголошена Святішим Отцем Папою Франциском як тема наступного Папського синоду», — наголосив у слові Предстоятель. «Ми маємо прекрасну можливість сьогодні застановитися над живою дієвістю цієї практики в лоні нашої Церкви з тим, щоби максимально скористатися нею в сьогоднішніх складних обставинах життя, а також для того, щоби могти представити цю нашу практику соборування як приклад на розгляд цілої Вселенської Церкви».

День пам’яті митрополита Андрея Шептицького

В понеділок, 1 листопада, в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові в понеділок, 1 листопада, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у співслужінні єпископів УГКЦ з України та з-за кордону і духовенства Львівської архиєпархії звершив Архиєрейську Божественну Літургії з нагоди вшанування пам’яті Праведного митрополита Андрея у 77-му річницю його переставлення до вічності.

З проповіддю до вірних звернувся єпарх Самбірсько-Дрогобицький преосвященний Ярослав Приріз.

Отець і Глава УГКЦ у подячному слові наприкінці богослужіння акцентував, що справа беатифікації митрополита Андрея — у руках кожного вірянина.

«Поминаючи митрополита Андрея, ми нині молилися не за його упокій, відпущення гріхів, а за його прославу. Молимося за те, щоб Господь Бог, який вже має його серед своїх святих у небі, виявив цю славу святих в його особі тут, на землі, на престолах Христової Церкви. Ми працюємо, молимося, щоб якнайшвидше завершився процес його беатифікації. Для цього потрібно багато і мало — любити митрополита Андрея. Потрібно шукати в нього допомоги в наших духовних шляхах. Бо він творить чуда для наших людей. Але не всі мають відвагу про це свідчити. Коли хтось отримав ласки за посередництвом праведного митрополита Андрея — повідомте про це! Це так потрібно, щоб той беатифікаційний процес нарешті завершився», — наголосив Блаженніший Святослав.

Відтак Глава Церкви звершив молитву за прославу Праведного митрополита Андрея в крипті архикатедрального собору Святого Юра.

***

Інструкція про перебування священників за межами своєї єпархії

Цього тижня Глава УГКЦ проголосив Інструкцію про перебування священників за межами своєї єпархії. Норми, які окреслюють перебування священників за межами своєї єпархії, затвердив Синод Єпископів УГКЦ на своїй сесії, що відбулася 30 березня — 29 вересня 2021 року.

На офіційному сайті УГКЦ опубліковано 3 листопада 2021 року Божого.

З повним текстом документа можна ознайомитись тут.

«Живе телебачення» заговорило англійською

На початку цього тижня, вночі проти вівторка за київським часом на «Живому телебаченні» стартував новий проєкт — «Іномовлення». Відтепер щопонеділка на каналі «Живого телебачення» у ютубі та на його сторінці і сторінках Церкви у фейсбуку виходитиме англомовна програма «Open Church». І це тільки початок, запевняють у «Живому».

Перший випуск англомовної програми «Open Church» вийшов у ніч проти вівторка, 2 листопада, о 3:00 за київським часом. Для глядачів, які живуть в Україні, час незручний. Однак аудиторією цих програм є англомовні греко-католики зі США, Канади та інших країн світу. Ведуча програми — п. Соня Соутус. Основою першого ефіру стало англомовне інтерв’ю з Отцем і Главою УГКЦ.

А ще:

Протягом цього тижня на офіційному сайті УГКЦ з’явилося декілька цікавих матеріалів, які рекомендуємо вам прочитати.

З нагоди 77-ої річниці переставлення до вічності Праведного митрополита Андрея Шептицького запрошуємо дізнатися більше про розбудову Церкви митрополитом Андреєм через його любов до людини.

***

У першій понеділковій англомовній програмі на «Живому телебаченні» «Open Church» Глава Церкви порадив, як пережити складні життєві моменти в нелегкий час пандемії. Ось сім актуальних думок Блаженнішого Святослава на цю тему.

***

В кінці жовтня Україну відвідав колишній очільник найбільшого у світі братерського об’єднання чоловіків-католиків — Лицарів Колумба, Карл Андерсон. Приводом для візиту стала презентація у Києві українського видання книги «Гваделупська Богородиця: Матір цивілізації любові», співавтором якої є колишній Найвищий Лицар. Але не лише це. У 2022 році Лицарі відзначать десятиріччя діяльності в Україні, і Карл Андерсон сповнений великою надією і щодо їх праці, і щодо України загалом. Про Орден, служіння, Гваделупську Богоматір і багато іншого у «Відкритій Церкві» з Карлом Андерсоном розмовляв о. Володимир Мальчин.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ