«Ця війна є нашою духовною боротьбою з неправдою і тиранією», — митрополит Василій Семенюк

15 березня 2022

13 березня 2022 року, у Першу неділю Великого посту, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ владика Василій Семенюк очолив Божественну Літургію в архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці міста Тернополя. Єпископ Василій заніс до престолу Всевишнього Бога молитву за перемогу України у війні, Боже благословення над українським народом та військом.

«Ідіть за мною!» — промовляє Спаситель до всіх нас під час Великого посту, — наголосив владика Василій Семенюк у своїй проповіді. — Він стукає до нашого серця, Він простягає до нас руки, він промовляє до нас через голос нашої совісті…, закликає нас йти Його заповідями. І ми знаємо, що ці заповіді є заповідями любові: любові до Бога, любові до ближнього, любові до Батьківщини».

За словами архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського, саме ця любов кличе нас сьогодні боронити нашу землю та рідних. «У цих словах ми можемо побачити також як ця любов кличе нас, особливо нас, українців. Кличе боронити наших рідних, боронити нашу неньку Україну. У цих словах Ісуса немовби промовляє ціла Україна, яка каже: „Іди за мною. Йди за мене. Борони мене“».

Це передбачає участь та відповідальність кожного у цій боротьбі з ворогом. «Бо кожен з нас є частиною нашої держави і творить нашу Батьківщину, яка в стогонах і болях сьогодні терпить ці страшні вбивства з боку ворожих військ. Біль кожної матері за сином, біль кожного батька за своєю дитиною, біль жінки за чоловіком, біль дитини за погиблими батьками. Тому закликаю всіх нас бути сміливими і всіма силами спричинитися до нашої перемоги! Так, як це роблять наші сміливі воїни! Як це робить наша влада! Як це роблять наші медики! Як це роблять наші волонтери! Як це роблять всі, хто молиться за Україну і жертвує піст! Як це робить кожен, хто приймає біженців та жертвує продукти і речі першої необхідності!»

«Дорогі брати і сестри, ця війна є також нашою духовною боротьбою з неправдою і тиранією! Скільки неправдивої інформації ми можемо отримати з бору наших ворогів, які свідомо обманюють цілий світ. Вони своєю неправдою хочуть заховати стільки горя, невинних вбивст, несправедливості, тортур, знущань», — підкреслив єпископ Тернопільсько-Зборівський.

Завершуючи своє слово, владика Василій підкреслив, що ця неділя торжества Православ’я повинна бути для усіх закликом до боротьби за істину та правду! «Борімося за правду так, як Отці Церкви боролися за правдиву прославу і поклоніння істинному Богу! Нехай ця правда восторжествує, бо істинною Правдою завжди залишається Христос!»

По завершенні богослужіння митрополит освятив вервички та роздав їх вірним. Після чого всіх заохотив до молитви на вервиці, ставши на коліна, що таким чином пожертвувати своїми зручностями задля солідарності з усіма, хто набагато більше терпить внаслідок війни.