«Цей день вінчає багато років праці», — Блаженніший Святослав освятив Соціальний центр Карітасу в Києві

20 березня 2024

19 березня Глава УГКЦ Блаженніший Святослав освятив Соціальний центр Карітас-Київ. Патріархові співслужили єпископи-помічники Київської архиєпархії владика Йосиф Мілян та владика Андрій Хім’як, а також єпископ-помічник Фрайбурзької архидієцезії доктор Петер Біркгофер. На події були присутні представники посольства Німеччини в Україні, партнери Карітас-Київ із Німеччини та президентка Карітасу України Тетяна Ставнича.

«Сьогоднішній день вінчає багато років праці і зусиль працівників Карітасу в Києві, але також є плодом солідарності і жертовності наших доброчинців, — зазначив Блаженніший Святослав. — Це момент, коли ми відчуваємо, що Вселенська Католицька Церква підтримує Україну і український народ. Освячуючи, цей соціальний центр, ми творимо новий простір. Перш за все, простір любові серед великого моря ненависті, яким нашу землю заливає війна». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Новий Соціальний центр у Києві за адресою вул. Берлінського, 15 буде місцем служіння дітям та сім’ям у складних життєвих обставинах, дітям та родинам загиблих військових, внутрішньо-переміщеним родинам, людям похилого віку та людям з інвалідністю.

«Ми хочемо, щоб кожна людина, яка приходить сюди, відчувала себе затишно і щасливо, любленою і доглянутою, незалежно від труднощів і проблем, які вона переживає», — наголосив Предстоятель.

Відтак згадав, що цей простір є плодом співпраці між різними рівнями структур Карітасу в Україні і Німецького Карітасу та особисто подякував присутнім партнерам із Німеччини — єпископу-помічнику Фрайбурзької архидієцезії доктору Петеру Біркгоферу, директору міжнародних програм Карітасу Німеччина доктору Оліверу Мюллеру та директору з фінансів Карітасу Німеччини Штефену Фельдману.

«Нехай цей новий соціальний центр стане місцем радості, спілкування і нових можливостей для майбутніх поколінь, — сказав у своєму слові єпископ Петер Біркгофер. — Дякую, що я можу бути присутнім сьогодні серед вас у цей важкий час війни. Нехай цей центр дарує надію під час випробувань». Єпископ Біркгофер передав усім присутнім вітання від архиєпископа архидієцезії Фрайбургу і висловив співпрацю та повагу.

Президентка Карітасу-Україна Тетяна Ставнича розповіла, що Карітас працює в Києві понад 30 років. «Сподіваємося, що цей соціальний центр укріпить ту роботу, яка робилася дотепер, та помножить її», — зазначила п. Тетяна.

Фото: пресслужба Київської архиєпархії УГКЦ