Церква, яка допомагає людині: патріарший економ розповів про результати діяльності Антикризового центру
Роздано 7 000 харчових наборів, здійснено ініціатив на 5 000 000 грн, з яких 400 000 грн залучено за допомогою онлайн-пожертв. В УГКЦ вже понад 2 місяці активно функціонує Антикризовий центр, який координує служіння Церкви в умовах пандемії та шукає способів, як допомогти потребуючій людині. Про результати його роботи в інтерв’ю Живому телебаченню розповів о. Любомир Яворський, патріарший економ.
«Сьогодні є дуже багато запитів до Церкви про допомогу. Звертаються різні категорії осіб. Однак, найперше, ми допомагаємо сьогодні тим, хто є на передовій, — медикам. Ми як Церква дуже хочемо бути пліч-о-пліч із медиками. Тому маємо близько 170 медичних капеланів, роль яких сьогодні гарно заявлена в українському суспільстві», — зазначив о. Любомир.
Для медиків УГКЦ виділила також свій церковний простір, де вони при потребі можуть проходити карантин. Це і Патріарший дім у Львові, і духовна семінарія в Івано-Франківську, та інші церковні заклади, які, згідно зі словами економа, можуть бути надані, при наявності такої потреби, медичним працівникам.
Одним із найбільш активних способів послужити сьогодні з боку Церкви є нагодувати голодних. «Дуже багато людей зараз потребують їжі. І, на превеликий жаль, ця потреба все зростає, — розповів патріарший економ. — Зусиллями Церкви та жертводавців понад 7 000 харчових наборів було доставлено до домівок різних категорій людей по цілій Україні».
Отець Любомир також зазначив, що після заклику Блаженнішого не дарувати йому подарунків, але скласти натомість пожертву у фонд боротьби з пандемією, чимало небайдужих відгукнулось. Як результат надійшли пожертви у розмірі 120 000 грн.
Велику підтримку для служіння УГКЦ в умовах пандемії, як зазначив патріарший економ, надали жертводавці у різних єпархіях як в Україні, так і за кордоном. Завдяки їм Патріарша курія змогла зреалізувати багато ініціатив на 5 000 000 грн.
«Перша наша ціль полягала у тому, щоби послужити у часі великої потреби; сьогодні ж перед нами стоїть інше завдання — думати, як ми будемо виходити з цього, — ствердив о. Любомир Яворський і додав, — ми шукаємо способів виходу із пандемії і віримо, що знайдемо вихід… Люди дуже скучають за Церквою, і ми чуємо це. Дуже багато людей сьогодні через онлайн пізнали Церкву. Вони хочуть уже прийти до тої церкви, яку вони бачили у телебаченні, побачити, якою вона є насправді».
Пригадуємо, що знайти публікації, пов’язані із діяльністю УГКЦ в умовах пандемії, як рівно ж розповісти про таку діяльність, можна, використавши хештеш # допоможеморазом.
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ