«Церква — критична інфраструктура, яка забезпечує здатність народу боротися і виживати», — Глава УГКЦ в інтерв’ю Укрінформу

27 червня 2024

«Якщо під приводом мобілізації, ми будемо змушувати закривати парафії, ліквідовувати гуманітарні центри, тобто скорочувати гуманітарну місію соціального служіння, ми завдамо великої шкоди суспільству». Про це розповів Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у інтерв’ю «Укрінформу».

За словами Предстоятеля, усі Церкви в Україні одностайні в тому, що захищати свою Батьківщину — це не лише право, але й святий обов’язок. Більше того, кожна церква готова бути поруч з українськими військовими, відчуваючи необхідність надавати їм духовну опіку. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

«Військове капеланство взагалі не потрібно в контексті мобілізації розглядати, бо це — наш обов’язок», — наголосив Блаженніший Святослав.

Однак, в контексті мобілізації, священнослужителів не завжди розглядають як потенційних капеланів. Це ставить під загрозу виконання ними своїх прямих обов’язків — духовної опіки вірян та забезпечення роботи церковних інституцій.

«Яким чином забезпечити під час війни не тільки наших військовослужбовців, але й цивільне населення, — риторично запитує Глава Церкви. — Якщо під приводом мобілізації ми будемо змушувати закривати парафії, ліквідовувати гуманітарні центри, тобто скорочувати гуманітарну місію соціального служіння, ми завдамо великої шкоди суспільству».

Блаженніший Святослав зазначив, що Церкви належать до критичної інфраструктури, яка забезпечує здатність українського народу боротися і виживати в часи війни: «Церква — джерело стійкості, без присутності і належної місії Церков України, українська перемога може бути під великою загрозою».

В інтерв’ю Укрінформу Предстоятель наголосив, що закон необхідно виконувати, однак пошук відповідей на деякі складні питання потребує щирого діалогу та співпраці між Церквою та державою.

«Я — Глава Церкви, але я з’явився в ТЦК, оновив свої дані, моя військово-облікова спеціальність — фельдшер. Я ще в радянській армії служив на посаді військового фельдшера», — розповів Блаженніший Святослав.