Триває зустріч Провінційних управ Європи Згромадження сестер служебниць

18 травня 2024

Упродовж 12–18 травня 2024 у Перемишлі (Польща) в реколекційному домі «Еффата» Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії відбувається зустріч Генеральної та Провінційних управ Європи: Рим (Італія), Україна, Сербія, Польща, Словаччина. На цій зустрічі присутні Генеральна та Провінційні настоятельки та Генеральні і Провінційні дорадниці.

Триває зустріч Провінційних управ Європи Згромадження сестер служебниць

Темою зустрічі і водночас напрямними генеральної капітули: «Дозрілість, особисте навернення, апостолят (місія), відповідальність у контексті служіння Провінційної управи». Про це повідомляють у Згромадженні сестер служебниць.

Зустріч розпочалася Архиєрейською Божественною Літургією, яку відслужив архиєпископ Євген Попович, митрополит Перемишльсько-Варшавський. Під час проповіді владика Євген наголосив на важливості віри, яка має бути основою богопосвяченого життя і наших рішень.

Доктор п. Лідія Заблоцька-Житка, психотерапевт, поділилася з сестрами думками та цінною інформацією стосовно праці з мігрантами та особами, які пережили фізичні, психологічні чи духовні зранення. Психотерапевтка провела практичні заняття із надання психологічної допомоги та комунікації у спільноті. Зустріч відбулася у контексті реалізації душпастирських напрямних Української Греко-Католицької Церкви «Зцілення ран війни».

Владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, поділився досвідом настоятельського служіння в монашій спільноті та заохотив сестер до вірності в покликанні і збереження власної ідентичності.

Отець Кшиштоф Дирек, ТІ, представив зовнішні та внутрішні виклики, які зустрічаються у богопосвяченому житті сьогодні.

З нагоди 90-літнього ювілею утворення структури Згромадженя у формі трьох провінцій: європейської, канадської та бразильської, який сестри відзначають цього року, д-р. с. Анна Дрозд з Провінції Матері Божої Неустанної Помочі провела конференцію у форматі наживо та онлайн на платформі Зум для всіх сестер Згромадження.

«Ця зустріч збагатила нас новим досвідом та натхненням, через взаємоподіл радостями і турботами, спільний пошук розв`язки на проблеми і збагачення новими ідеями, як краще послужити ближнім. У нашій спільній молитві просимо у Господа миру для України та цілого світу. Пригадуючи приклад вірності наших попередниць у всі важкі часи та за несприятливих обставин, молимося про вірність Богові, глибоку віру та витривалість у жертовному служінні за прикладом Блаженної Йосафати», — зазначили на завершення у пресслужбі Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії.