Три сотні волонтерів вперше здійснили прощу до Богородиці у Зарваниці

2 серпня 2022

В останню суботу липня Марійський духовний центр у Зарваниці зібрав волонтерів Карітасу та інших церковних структур і гуманітарних штабів УГКЦ, які здійснили прощу, щоби оновити свої духовні сили та спонуки для вимогливого та надзвичайно важливого служіння.

Три сотні волонтерів вперше здійснили прощу до Богородиці у Зарваниці

У Марійському духовному центрі «Завраниця» 30 липня зібралося понад 300 волонтерів із різних осередків Благодійної організації «Карітас». Цю першу Всеукраїнську прощу волонтерів організував «Карітас-Тернопіль» спільно з парафією архикатедрального собору УГКЦ Тернополя.

Захід відбувся за благословення і в супроводі архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ владики Василія Семенюка. Він очолив Літургію, а також подякував кожному, хто жертвує свій час на потреби ближніх, зокрема вимушено переселених осіб. Про це повідомляє Наталія Павлишин для інтернет-видання «Дивенсвіт».

«Це ― унікальна нагода зустрічі волонтерів, які від початку повномасштабної війни працюють у гуманітарних штабах »Карітасу» та інших організаціях. До нашої події долучилися понад три сотні активістів із Тернополя, Бучача, Коломиї, Жовкви, Бережан, Івано-Франківська. Важливо те, що багато з них ― вимушено переміщені особи. За ці місяці війни всі вже доволі виснажені, тому нам було важливо зібратися разом, щоб черпати сили і натхнення у святих місцях. Це була нагода спільно помолитися і віддати всіх під покров Богородиці у Зарваниці», ― зазначив заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отець Роман Демуш.

У межах прощі відбувся також форум соціального служіння «Робимо добрі справи та перемагаємо. Соціальне служіння в умовах війни». Його присвятили темі волонтерства. Прозвучали такі доповіді: «Надія, до якої нас кличе Господь», о. Роман Демуш, заступник Голови Патріаршої комісії УГКЦ у справах молоді; «Солідарність з убогими, потребуючими та постраждалими від війни», о. Андрій Шалай, сотрудних парафії Матері Божої Зарваницької, військовий капелан о. Андрій Шалай; «Використання неформальної освіти у роботі з дітьми та молоддю», фахівці простору дружнього для дитини; «Волонтерство та вигорання», Ірина Дригуш, комунікаційниця «Карітас-Тернопіль».

«Серед наших волонтерів є чимало внутрішньо переміщених осіб. Усі ми за ці п’ять місяців доволі виснажені. Тому важливо черпати духовний ресурс у правильних місцях», – підкреслює о. Роман Демуш, вказуючи на те, що проща стала нагодою для того, аби відновитися через участь у Святих Тайнах, та можливістю побути разом, унікальною можливістю зустрітися працівникам різних гуманітарних штабів.

Під час форуму соціального служіння отець Роман доповідав на тему надії. У коментарі для Радіо Ватикану – Vatican News він підкреслив, що «надія є тією чеснотою, яка допомагає нам у ці непрості часи прямувати вперед та жити». «Надія на щось дуже справжнє, перемогу добра над злом, світла над темрявою, правди над брехнею, надія і певність у цьому тримає нас і дає нам ресурс та можливість прямувати вперед», – підкреслив священник.

Отець Роман Демуш про прощу та її значення

«Ділячись думками на тему „Надія, до якої нас кличе Господь“, я наголосив, що саме надія є тією чеснотою, яка допомагає нам у непрості часи йти вперед і жити. Зараз можемо впевнитися, наскільки важливою є надія в перемогу правди над брехнею, добра над злом… До цієї надії нас кличе Господь і це дарує нам життя», ― додав отець Роман.

Отець-доктор Іван Січкарик з Тернопільсько-Зборівської архиєпархії в коментарі для нашої редакції підкреслив, що протягом цих місяців до гуманітарних штабів при парафіях та при осередках Карітасу кожного дня приходять волонтери – молодь, студенти, прості люди, бізнесмени, лікарі, вчителі, тощо. Це люди, які розуміють, що не кожен може бути на передовій, не кожен може взяти в руки зброю, але ніхто не може залишатися байдужим, кожен може і повинен зробити свою частку, щоби зберегти державу. Вершиною цього є молитва за мир в Україні, тож ця проща стала нагодою духовно відновитися та отримати своєрідний імпульс, запевнення у тому, що служити ближньому, який потрапив у скруту, означає перебувати на правильній дорозі.

Отець Іван Січкарик про духовні і моральні спонуки волонтерського служіння

Завершилась проща урочистою Хресною дорогою та спільною молитвою за мир в Україні.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Локації

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae