Тернопільські капелани вчергове відвідали захисників на лінії фронту та Апостольського Нунція в Україні у Києві

30 серпня 2024

Цими днями відбулась чергова духовна місія капеланів Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ о. Василя Корендія, о. Андрія Чернецького, о. Євгена Зарудного та о. Івана Гуменюка у зоні бойових дій.

«Знову сотні кілометрів вздовж лінії фронту, знову небезпеки, але найбільшим скарбом усього — це можливість бути поруч з нашими захисниками та їм послужити», — розповідає учасник місії о. Василь Коредній для пресслужби Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

«Добре, що ви живі!»

«Під час однієї із зустрічей, на позиції наших воїнів, до мене підійшов старшого віку захисник, який про Церкву взагалі нічого не знає. Його слова були такі: Добре, що ви живі! Такі слова кажуть всі воїни, бо це найголовніше в їх спілкуванні. Це є їх молитвою, незалежно від віри і конфесії — залишитись живими! Дуже приємно було вкотре кожного обійняти! Захисникам є важливо, що про них пам’ятають. Неможливо передати радості обіймів, коли чуєш за своєю спиною схлипування, а то й плач. На війні сам стаєш дитиною і не скриваєш своїх емоцій».

У ході духовної місії священники-капелани доставили військовим різного роду допомогу, підтримали їх на дусі, уділили Святі Таїнства Сповіді та Святого Причастя. «Дуже приємно було перебувати серед воїнів, відчувати їх переживання за нашу безпеку, куштувати їх надзвичайно смачний борщ, чути їх жартівливі історії та, на жаль, чути історії, як загинули їх побратими. Троє захисників після отриманих поранень не могли орієнтуватись на місцевості. Дроном їм доставляли воду, щоб серед нестерпної спеки вгамували спрагу. Було втрачено п’ять дронів, які допомагали їй вийти, поранені захисники дістались наших позицій та були врятовані», — розповідає о. Василь.

Апостольський Нунцій глибоко переживає цю війну

Завершилась духовна капеланська місія аудієнцією в посольстві Ватикану в Україні, яке священники відвідали на запрошення Апостольського Нунція архиєпископа Вісвальдаса Кульбокаса. Владика спілкувався з капеланами більше відведеного на це часу, уважно дослухаючись до всього, що вони розповідали. Під час цієї зустрічі владика вийшов до делегації американських католицьких журналістів, які також очікували на аудієнцію, щоби попросити вибачення за затримку та запросити їх долучитись до розмови.

«Апостольський Нунцій глибоко в серці переживає війну в Україні та беззупинно працює як дипломат над звільненням поленених, поверненням дітей в Україну та над питаннями гуманітарного служіння. Владика на усіх міжнародних зустрічах свідчить про війну, доносить правду до тих, хто її не хоче чути. Після спільної молитви, владика Вісвальдас уділив капеланам благословення», — наголосив о. Василь Коредній. Також, перебуваючи в Києві, священники-капелани зустрілися із єпископом-ординарієм Києво-Житомирської дієцезії РКЦ владикою Віталієм Кривицьким.

Подяка доброчинцям

«Щиро дякуємо всім, хто долучився матеріально до цієї духовної місії. Господь знає ім’я кожного! Стараннями жертводавців було закуплено 140 літрів автомобільних мастил та 100 літрів концентрату антифризу, що складає поверх 70 тисяч гривень. Особлива подяка парафіянам храму св. пророка Іллі м. Тернополя, які зібрали смаколики та засоби гігієни нашим захисникам. Надзвичайно цінними є дитячі малюнки, які кожен воїн приймає по-особливому та береже як безцінний скарб. Дякуємо штатним капеланам ЗСУ о. Євгену Флисті, о. Петру Сачку та о. Ігорю Шкодзінському, які допомагали нам у звершенні служіння».