«Синодальність молодіжного душпастирства»: у Ватикані скликають конгрес

23 травня 2024

Триденний міжнародний конгрес стане для його учасників нагодою для того, щоби в дусі Апостольського напоумлення «Christus vivit» обговорити такі теми, як молодіжне лідерство, синодальність, формація та духовний супровід.

«Синодальність молодіжного душпастирства»: у Ватикані скликають конгрес

Від 23 до 25 травня 2024 року приблизно 300 делегатів єпископських конференцій зі 110 країн світу прибудуть до Рима, щоби взяти участь у Міжнародному конгресі на тему «Задля синодального душпастирства молоді: нові стилі та стратегії лідерства», повідомляє українська редакція «VaticanNews» та інтернет-ресурс «Дивенсвіт».

Зустріч організовує Дикастерія у справах мирян, сімʼї та захисту життя. Ця подія стане ключовим моментом відзначення 5 ‑ї річниці Апостольського напоумлення «Christus vivit», опублікованого після Синоду 2018 року, присвяченого молоді.

Протягом трьох днів учасники міжнародного конгресу обговорюватимуть теми «Christus vivit», які є фундаментальними для душпастирської праці. Зокрема, ітиметься про молодіжне лідерство, синодальність, формацію та духовний супровід. Першу сесію заходу на тему «Від СДМ Лісабон-2023 до СДМ Сеул-2027» відкриє кардинал Кевін Фаррелл, префект Дикастерію у справах мирян, сім’ї та захисту життя.

Ще однією важливою темою конгресу буде Ювілейний рік молоді, що триватиме від 28 липня 2024 до 3 серпня 2025 року. Міжнародний конгрес завершиться в суботу, 25 травня, двома важливими подіями: вранці з учасниками заходу зустрінеться Святіший Отець, а пополудні — сестра Наталі Бекар, заступниця Секретаря Генерального секретаріату Синоду.

Українську Греко-Католицьку Церкву представлятиме о. Роман Демуш, заступник голови Комісії УГКЦ у справах молоді, та мирянка Вероніка Дякович, представниця української християнської молоді та членкиня НУМО (Національного Українського Молодіжного Обʼєднання).

«Ми взяли з собою на цей Конгрес осколки снаряду який детонував на подвірʼї храму в Ірпіні і поранив нашу Церкву… Таких осколків мільйони… вони ранять нашу Країну… Вони вбивають наш народ. В наступні дні, ми будемо їх показувати молоді з усього світу, котра збереться на міжнародний конгрес у Ватикані. Ми будемо їм розказувати про нашу українську молодь, котра ціною власного життя захищає їхній спокій і мир. Яка є живим щитом між брехнею і правдою, злом і добром, смертю і життям… Про молодь, яка є живим муром між світлом і темрявою. Про молодь, смерть якої надає сенсу їхньому життю, і уможливлює життя мільйонів… бо це вони взяли на себе „увесь тягар війни“».