Стрийський «Карітас» та парафіяльні спільноти продовжують допомагати вимушеним переселенцям
В умовах війни, яка триває в Україні, Карітас Стрийської єпархії УГКЦ, спільно зі своїми партнерами та жертводавцями, у співпраці з місцевою владою, продовжує служити вимушеним переселенцям.
Про це інформує пресслужба Стрийської єпархії УГКЦ.
Завдяки жертводавцям, працівники та волонтери фонду обладнали холодильниками та облаштували пральні в гуртожитках стрийських училищ № 8, № 34 та № 35, продовжують роздавати продуктові та гігієнічні набори, та завдяки жертовності Лицарів Колумба, передали гуртожиткам ковдри, рушники, подушки та постіль. Також, спільно з директором училища № 8 паном Віталієм Никифорівим, та небайдужими стриянами було облаштовано дитячу кімнату в гуртожитку училища.
«Станом на зараз, в нас у Стрию, як і по всій Україні найбільш потребуючими є мирне населення, яке постраждало та було змушене втікати від лихоліть війни. Тому ми у фонді стараємося допомагати, служити їм, принести в їх буденне життя трошки комфорту і затишку. Часом історії людей є такими, що аж стискає серце — є люди, які ледь втигли евакуюватися з будинку і побачили як в нього влучає російська ракета. Наша місія — зробити їх життя трошки спокійнішим і кращим. Дякуємо всім, хто нам у цьому допомагає», — говорить директор фонду отець Володимир Мамчин.
Парафія Благовіщення Пресвятої Богородиці м. Городок
При багатьох храмах єпархії працюють пункти збору гуманітарної допомоги для жителів міст і сіл, де вирує війна. Одним з таких є церква Благовіщення Пресвятої Богородиці в місті Городок, де під керівництвом місцевого священника — волонтера та капелана отця Михайла Греділя та спільноти Апостольстка Чота, розгорнуто своєрідний штаб, який працює зранку до вечора, щоб надати допомогу всім, хто потребує.
За словами отця Михайла, у пріоритеті є забезпечення наших військових усім необхідним, згідно їхніх запитів та можливостей парафії: «Дякуючи Богу і добрим людям від початку повномасшабного вторгнення Росії в Україну, ми змогли допомогти понад двом сотням хлопців, котрі захищають Батьківщину, постійно відправляємо допомогу у різні військові частини та місця дислокації нашої армії згідно потреб». Завдяки старанням священника та парафіян, допомозі українців з-за кордону та налагодженій логістиці, вантажі з допомогою вже відправлено до Києва, Ірпеня, Харкова, Одеси, Запоріжжя та інших міст.
Стараються городківчани допомагати і тим, хто через лихоліття війни був змушений покинути свій рідний дім. За словами отця Михайла та його дружини Уляни, багато мешканців звернулись до нас із готовністю допомогти дітям і жінкам, які приїжджають зі східних і північних областей та по кілька днів мерзнуть на кордоні. Саме для них парафіяни приносять усе необхідне, а наші учасники спільноти Апостольська Чота та волонтери відвозять і роздають у прикордонній зоні, а також частують охочих гарячим чаєм з печивом.
Парафія Покрови Пресвятої Богородиці м. Бібрка
Парафія Парафія Покрови Пресвятої Богородиці, м. Бібрка активно служить у часі війни для наших військових та людей, які постраждали внаслідок агресії Росії.
Парафіяни активно співпрацюють із волонтерським штабом гуманітарної допомоги, забезпечують штаб продуктами та матеріалами першої необхідності, а також надають духовну та фінансову підтримку.
Молодіжна Християнська Спільнота «На хвилі з Богом», що діє при парафії, бере активну участь у волонтерському русі. Спільнота одна із перших зініціювала плетіння маскувальних сіток, яких за час війни на парафії чимало підготували та відправили в зони бойових дій.
Парафіяльна спільнота с. Фалиш
Одразу з початком війни в Україні, вірні парафії с. Фалиш, згуртувавшись здійснювали збірки продуктів для захисників, а також вирішили формувати енергетичні набори для наших захисників. Цікаво, що до створення таких наборів, різного віку парафіяни можуть бути задіяні в різний спосіб — чимало тих, хто приносять необхідні інгредієнти для продуктових наборів (горіхи, чорнослив, курага, арахіс, родзинки, цукати, сушені банани, журавлина); молоді парафіяни зголосилися у бажанні формувати та сортувати набори. Та найбільш символічною є участь наймолодших жителів села — до кожного пакетика енергетичного набору вкладають особливу складову — дитячі малюночки зі словами підтримки нашим військовим.
Минулого тижня було сформувано 476 таких наборів, зараз збирають інгередієнти для формування наступних. Цього року, навіть на традиційні великопосні заупокійні богослужіння, парафіяни радо відгукнулися й погодилися замість звичних пожертв — складати саме необхідні складники, з яких формуються енергетичні набори, чи інші продукти тривалого зберігання. Усі результати спільної праці передають захисникам через співпрацю з Стрийським Пластом, який забезпечує транспортування.
«Цікаво, що одна з парафіянок зазначила — навіть сама участь та праця в виготовленні наборів, дали їй можливість перестати щохвилини читати новини й не відчувати себе безпорадно. Є відчуття — що кожен може у різний спосіб, а особливо у час Великого Посту, своїми можливими пожертвами та працею єднатися у спільній боротьбі нашого народу, бо ми усі переконані, що переможемо, бо з нами Бог!», — каже парох о. Тарас Ляшок.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ