«Сьогоднішні свячення — надія для народу і нашої Церкви», — владика Йосиф Мілян у соборі Святої Софії

20 лютого 2024

У неділю, 18 лютого, під час Божественної Літургії в патріаршому осідку у Римі відбулося уділення ієрейських та дияконських свячень випускникам Київської Трьохсвятительської духовної семінарії — Артурові Морозу, Юрію Шабанову, Миколі Шевціву і Андрію Хомену. Чин ієрейського рукоположення здійснив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архієпархії, у співслужінні владики Миколи Семенишина, єпископа-помічника Івано-Франківської архієпархії та численно зібраного духовенства.

Під час проповіді владика Йосиф Мілян звернувся до вірних з пастирським словом: «Ми переконані, що проєкт нашого життя торується і пишеться виключно нами самими. І десь на дуже далекому плані кажемо „хай буде воля Божа“, коли наш прагматизм вже не працює. Нам часто здається, що ми знайшли Бога. Але нас, як і апостолів, Бог віднаходить сам. Він вливає в нас мудрість і второпність, і тоді ми стаємо правдивими свідками віри нашої Церкви. А сьогодні ми, українці, маємо стати свідками свого нищеного російськими ракетами народу. Від нас так багато залежить — Бог кличе нас до апостоляту і ми маємо казати „так“», — закликав єпископ, як зазначає пресслужба Товариства «Свята Софія».

Звернувшись до нововисвячених священника та дияконів зі словом привітань, єпископ побажав бути апостолами правдивої віри. «З трепетом сьогодні очікували свячень нові апостоли нових часів, апостолювання котрих розпочнеться у часі страшної війни. У нас повно радості і надій, але попри це на долю нашого покоління випало переслідування і ваше апостолювання проходитиме в дуже нелегких часах. Час біжить, але вічні цінності, проголошені Богом залишаться. Сьогоднішні свячення — надія для народу і нашої Церкви. Це підтвердження того, що ми не пропали і не пропадемо, це свідоцтво вірності Богові, щоб спасительне слово і жертва Бога були використані якнайкраще», — побажав владика Йосиф Мілян.

Настановляючи нових служителів Божих, єпископ побажав бути тими, хто йде за Христом і не шукати легкого хліба чи своїх уподобань: «Ви маєте класти на вівтар ваше щастя, тримати голови догори і молитися. Ви — майбутні священники нашої України, пам’ятайте про це, де б ви не були».

По завершенні святкового богослужіння, звертаючись до усіх присутніх, нововисвячений отець Артур подякував владиці-святителю, душпастирям та громаді Святої Софії — перлині Київського християнства на римських пагорбах, та від свого імені та нововисвячених дияконів пообіцяв віддане служіння Богові та Церкві.

Опісля, о. Марко-Ярослав Семеген, ректор прокатедри Святої Софії, від усієї спільноти висловив подяку владикам та вітання нововисвяченим служителям, даруючи на згадку про памʼятний день книги про життя та творчість патріарха Йосифа Сліпого.

На завершення, після «Многоліття» за доброю традицією о. Артур уділив своє перше благословення усім присутнім, даруючи пам’ятний образок на згадку про цю значущу подію.