Сьогодні не уявляю обличчя нашої Церкви без «Карітас України», — Глава УГКЦ з нагоди 30-річчя мережі благодійних організацій

25 липня 2024

«Через те, що ми вміємо любити, ми стаємо інструментом Божої любові до своїх ближніх». Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 25 липня з нагоди святкування 30-річчя діяльності мережі благодійних організацій «Карітас України».

Відзначаючи 30-річчя своєї діяльності, мережа благодійних організацій «Карітас України» зібрала представників з усієї країни та міжнародних партнерів. На заході був присутній Апостольський нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас, а також владика Василь Тучапець, Харківський екзарх. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Ювілейний захід став платформою для обговорення важливих питань гуманітарної допомоги в умовах тривалої війни. На панельній дискусії учасники активно обговорювали питання локалізації в умовах війни, пошук довготривалих рішень, а також міжнародну підтримку та партнерство.

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав підкреслив важливість діяльності Карітасу для Церкви та всієї України: «Карітас України — це обличчя нашої Церкви», — зазначив Предстоятель.

«Я би назвав ці 30 років трьома словами: відродження, соціальна справедливість і війна», — сказав Блаженніший Святослав.

Він наголосив, що «Карітас України» відігравав ключову роль на кожному з цих етапів, допомагаючи відроджувати традиції соціального служіння в Україні, боротися за соціальну справедливість та надавати гуманітарну допомогу мільйонам українців, які постраждали від війни.

Окрім цього, Патріарх зізнався, що у часі війни навчився від «Карітас України» нового слова — «масштабування»: «Це — здатність не просто збільшувати свою мережу, але здатність відповісти на цю величезну гуманітарну кризу».

Окремо Блаженніший Святослав подякував президентці «Карітас України», а також усім волонтерам і працівникам благодійної організації за їхню самовіддану працю.

Говорячи про майбутнє, Глава Церкви закликав продовжувати розвивати мережу Карітасу та шукати нові можливості для допомоги нужденним. «Партнерство — це ключ до стійкості та перемоги», — підкреслив Предстоятель.

Тетяна Ставнича, президентка "Карітасу України"Тетяна Ставнича, президентка "Карітасу України"

За словами очільниці «Карітас України» Тетяни Ставничої, Карітас — це велика спільнота, яка випромінює любов до ближнього вже протягом 30 років.

«Людяність, любов та професійність допомагають нам в якнайкращий спосіб служити ближнім, особливо у такі складні часи», — зазначила п. Тетяна.