Смертна кара: доповідь Amnesty і позиція Святого Престолу
За рішенням судів у 2018 році в 20 країнах було страчено як мінімум 690 осіб. Це на 31 % менше, ніж у 2017 році. Папа Франциск і Святий Престол виступають за повне скасування такого виду покарання.
Amnesty International опублікували доповідь про ситуацію із застосуванням смертної кари у світі. У Китаї, Ірані, Сирії, В’єтнамі та Іраку найвищі показники. У деяких країнах існує тенденція до зростання числа смертних вироків: це Білорусь, Японія, Сінгапур, Південний Судан і Сполучені Штати. Таїланд повернувся до смертної кари у 2009 році, а Шрі-Ланка оголосила про відновлення страт після більш ніж 40 років. Проте, в кінці 2018 року було 142 держави, які скасували смертну кару в законі або на практиці.
Білорусь залишається єдиною країною в Європі, де виносяться і виконуються смертні вироки. Про покарання не повідомляється заздалегідь, тіла убитих родичам не видають. Через деякий час після виконання покарання їм надсилають довідку про смерть і особисті речі засудженого.
Папа неодноразово закликав країни, де залишилася смертна кара, прийняти мораторій на її застосування з метою остаточного скасування. Смертна кара суперечить Євангелії, так як передбачає знищення святого в очах Творця життя, якого тільки Бог є справжнім суддею і гарантом, говорив він 17 грудня 2018 року під час зустрічі у Ватикані з делегацією Міжнародної комісії проти смертної кари.
Деякий час назад Папа Франциск вніс зміни в Катехизм Католицької Церкви. У новій редакції йдеться, що «смертна кара неприпустима, так як є посяганням на недоторканність і гідність людини».
Amnesty International виступає проти смертної кари у всіх випадках без винятку, незалежно від суті та обставин злочину, винності, невинності, особистості злочинця або методу, яким держава користується для позбавлення життя.
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ