Сестри служебниці у Бразилії: завжди зі своїм народом

15 серпня 2019

Сьогодні розповідаємо про діяльність Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії у Бразилії.

Сестри служебниці у Бразилії: завжди зі своїм народом

Пасторальна діяльність Сестер Служебниць охоплює декілька головних напрямків. Окрім щоденної праці та особистої формації, вони беруть участь у місіонерських заходах та церковних комітетах, координують церковні рухи, надають духовну та матеріальну підтримку хворим та особам похилого віку, дбають про красу храмів.

Вже впродовж багатьох поколінь сестри зберігають українську культуру, підтримуючи традиції свого народу.

При усій різноманітності діяльності, праця та молитва залишаються одними з головних занять, успадкованих сестрами від засновниці їх Згромадження блаженної Йосафати Гордашевської.

У закордонних місіях бразилійські сестри завжди залишаються чуйними до потреб свого народу поза межами країни. Сьогодні вони працюють в Італії, Україні, США та Аргентині.

«Тільки через Бога Отця, Сина і Святого Духа наша місія поширюється кожного дня у кожному жесті, молитві, справі, обличчі, усмішці, слові.. і так продовжується наша історія тут, тепер, і, переконані, назавжди» – говорять сестри.

Освітній напрямок діяльності сестер служебниць найбільше зосереджений у праці в Imaculada Rede de Educação. Це освітня асоціація у Бразилії, яка сьогодні об’єднує 13 шкіл. Її головна місія – виховати молодих людей відкритими до життя у суспільстві за принципами справедливості і братерства. Людей, які є готовими євангелізувати та інтегрувати себе у суспільство з Богом і ближніми.

Залишаючись вірні своїй харизмі, Сестри Служебниці СНДМ своєю діяльністю охоплюють різні напрямки функціонування освітніх закладів Imaculada Rede de Educação. Це і реколекції для вчителів та формаційні зустрічі для батьків, різноманітні культурні та спортивні заходи, богослужіння та місіонерські заходи.

Також духовну допомогу сестри надають і у державних освітніх закладах.

Довідка

Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії - перше активне жіноче Згромадження у візантійському обряді, засноване та найбільш поширене в Українській Греко-Католицькій Церкві і є папського права.

Основною працею сестер служебниць в Україні сьогодні є виховання і катехизація дітей, молоді та старших у парафіях, школах, домах сестер. При двох домах сестри провадять захоронки для дошкільнят.

Сестри служебниці також організовують реколекції для молодих родин, семінари для вчителів, лікарів, катехитів. Вони проводять реколекції для дівчат і молоді, літні християнські табори. При парафіях є духовними наставницями і провадять групи дітей та молоді – Вівтарну та Марійську дружини, Апостольство молитви та інші.

Сестри займаються викладацькою діяльністю у церковних та державних навчальних закладах, також працюють у різних структурах УГКЦ.

Служебниці опікуються дитячим будинком сімейного типу у Золочеві (Львівська область), у якому проживають десять дітей-сиріт. Своє важливе завдання сестри вбачають у турботі про бідних. Тому в Україні функціонує 13 осередків «Міст надії», де є діти сироти і з багатодітних малозабезпечених родин.

Сестри по домах і в лікарнях піклуються про хворих, дбаючи про душу і тіло людини, цінують, охороняють і захищають людську гідність і право особи на життя.

Сестри працюють у захристіях, дбають про красу і чистоту Божих храмів, перуть церковну білизну і печуть просфору. У захристії вони мають нагоду спілкуватися з людьми, давати поради у їх потребах і клопотах, заохочувати до молитви і християнського життя. Сестри провадять ризницю, виготовляючи літургічні ризи. Сестри провадять адміністрацію, секретарію і кухню в резиденції владик.

Куди Боже провидіння не послало б сестер, вони втілюють в життя й апостолят свою духовність і культурну спадщину. Наслідуючи блаженну Йосафату Гордашевську, Згромадження сестер служебниць намагається відповідати на потреби нинішнього суспільства і сучасної людини, бути відкритим на знаки часу та служити там, де найбільша потреба.

Сестри, вірні первісній харизмі, присвячують себе праці серед свого народу, розкиданого по різних країнах світу. Там, де є необхідно, сестри працюють серед інших народів.

За матеріалами Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ