«Різдво — послання миру та спасіння»: Різдвяне послання владики Ігоря Возьняка
«Хай радість Різдва Христового огорне серце кожної людини нашої України: немовлят і дітей, підлітків, юнаків та дівчат, людей зрілого й похилого віку, хворих і немічних, воїнів та воячок, полонених, поранених, ув’язнених, тих, хто перебуває в лікарнях, хто в дорозі та знаходиться у хвилі смерті. Усіх, хто цінує свободу та гідність нашого народу!» Мовив про це архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк у Різдвяному посланні.
РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
владики Ігоря Возьняка, архиєпископа і митрополита Львівського
Преосвященним і Боголюбивим Владикам,
всесвітлим та всечесним отцям,високопреподобним і преподобним отцям, ченцям та черницям,
дорогим та достойним мирянам Львівської Митрополії УГКЦ
і немовля, яке лежало в яслах»
(Лк. 2,16)
Дякуємо Богу, що завдяки Збройним Силам України святкуємо радісні торжества Різдва Христового, незважаючи на сумні та тривожні дні війни нашого народу, який захищає свою свободу, своє життя та свою землю від лютих ворогів, що бажають знищити нашу націю!
Бог народився, щоб ми жили у мирі на землі та були щасливі у Небесному Царстві! Переконуємося про те, що мир на землі трудно гарантувати, а Небесне Царство можливо осягнути кожній людині, яка цього прагне!
Народження Ісуса Христа одразу позначилося Його переслідуванням. Після того, як народженого Сина Божого своїм співом вітали небесні ангели, одні із перших його відвідали пастухи, а згодом прибули три великі царі зі Сходу, знайшовся й цар Ірод, який шукав Його, щоб убити.
Цей земний цар Ірод боявся, що народжений Ісус стане претендентом на його престол. Вельможі цього світу — часто великі та немудрі боягузи. Очевидним прикладом є Ірод, який тремтів перед народженим дитятком, малим та благородним Ісусом. Він послав озброєних людей, щоб у Вифлиємі та усіх його околицях, вбити дітей віком до двох років, надіючись на те, що вб’є незнаного йому народженого царя — Христа. Пізніше, коли Пилат, римський намісник, запитає Ісуса чи Він цар, Господь відповість: «… Царство моє не від цього світу; якби моє царство було від цього світу, моя служба подбала б, щоб мене не було видано юдеям…» (Ів. 18,36). Ісус не заперечив, що Він — Цар, але пояснив, що Він народився не задля земської влади, а прийшов свідчити правду в світ! (пор. Ів. 18,37).
Доля народженого Сина Божого не була простою. Немовля Ісус разом зі своєю матір’ю Марією та обручником Йосифом, на веління Небесного Батька втікали в Єгипет, щоб зберегти життя дитяткові. Небесний Батько послав свого ангела святому Йосифові у сні, щоб иой попередив, аби негайно втікали в чужий край. Марія та Йосиф, взявши дитя, вночі зі страхом направилися у незнану землю. Не скаржилися Небесному Батькові, мовляв, чому Він не захистить свого Сина чудесним способом. Не нарікали на невигідні умови подорожі, лиш прийняли втечу, як волю Батька й простували в Єгипет.
Життя Святої Родини в чужій країні нам незнане, але можемо здогадуватися, що воно не було солодким та вигідним, бо й наші біженці, що опинилися в чужих країнах не розкошують, а знетерпінням та трепетом очікують сприятливого моменту, щоб повернутися додому. В чужому краї Свята Родина давала собі раду. Не знаємо, які труднощі прийшлося їм переносити, проте ніде не знаходимо проявів жодних слів незадоволень. Також не написали євангелисти про якісь згадки за життя в Єгипті.
Очевидно, родина повернулася з волі Небесного Батька у Галилею, в містечко Назарет, і провадила там тихе та мирне духовне життя. Події пов’язані з народженням Ісуса були драматичними: з одного боку, три царі зі Сходу прибули з дарами привітати Його, а з іншого — цар Ірод намагався вбити Сина Божого. Але Божа воля — не людська воля, бо Небесний Батько беріг свого Сина через людські дії, а не в надзвичайний спосіб.
З’явилося нове життя: Бог у людському тілі прибув на землю, щоб викупити людський рід від демонського засилля. Навіть будучи немовлям, народжений у Вифлеємі, мандруючи на руках матері в Єгипет Ісус, вже сповняв свою спасенну місію, бо Слова Божого неможливо загасити і поширенню Господньої сили не можна перешкодити. Ніхто не в силі перешкодити сповненню волі Божої! «На початку сотворив Бог небо і землю» (Бут. 1,1) — ніхто не міг перешкодити Господньому задуму! «І створив Бог людину, за Божим образом створив її, чоловіком і жінкою створив їх» (Бут. 1,27), так постановив Творець, Його Провидіння, а Божа воля не підлягає жодному контролю! «З плоду дерева раю можемо їсти, з плоду ж дерева, що є посеред раю, сказав Бог: Не їжте з нього, ані не доторкайтеся до нього, щоб ви не померли» (Бут. 3,3). Людина мала вибір, добро було перед її очима, але потягнула руку й серце — вибрала зло, вибрала смерть.
Ісус, Син Небесного Батька, прийшов на землю, одягнувся в тіло людини, народився дитям, щоб врятувати людський рід від вічної погибелі. Господь полегшив нам шлях у Небесне Царство через Таїнство Покаяння!
Дякуємо Ісусу за Його народження як людини, за Його проживання посеред людей, за велике милосердя, яке Він виявляв людям, за терпеливість і терпіння, муки та смерть на хресті, за воскресіння із мертвих!
Хай радість Різдва Христового огорне серце кожної людини нашої України: немовлят і дітей, підлітків, юнаків та дівчат, людей зрілого й похилого віку, хворих і немічних, воїнів та воячок, полонених, поранених, ув’язнених, тих, хто перебуває в лікарнях, хто в дорозі та знаходиться у хвилі смерті. Усіх, хто цінує свободу та гідність нашого народу!
Христос рождається! Славімо Його!