Редемптористи запрошують молитовно відзначити роковини відходу до вічності Миколая Чарнецького

28 березня 2024

Згромадження редемптористів запрошує львів’ян молитовно вшанувати 65-ліття відходу до вічності блаженного священномученика УГКЦ Миколая Чарнецького.

Про це інформує фейсбук-сторінка сестер-редемптористок.

У 2024 році сповнюється 140 років від народження та 65 років від дня смерті блаженного Миколая Чарнецького — відомого діяча підпільної Української Греко-Католицької Церкви, тож 2024 рік Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, до якого належав священномученик, проголосило роком його імені і присвятило популяризації цієї непересічної постаті.

Річницю відходу до вічності відзначать Архиєрейською Божественною Літургією в храмі свщмч. Йосафата (м. Львів, вул. Замарстинівська, 134) у неділю, 31 березня, об 11:00. Звершить Літургію митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк разом з іншими єпископами, що є вихідцями зі Згромадження редемптористів.

А в сам день смерті священномученика, 2 квітня, до спільної молитви запрошують в особливе місце — до квартири-музею блаженного Василія Величковського (м. Львів, пл. Соборна, 11, кв. 3), де блаженний Миколай 2 квітня 1959 року завершив свій земний шлях. Тут всі охочі побачать автентичне підпільне помешкання, що було катедрою підпільної Церкви, та образ, на якому зафіксовані день і час смерті єпископа Миколая. У квартирі священномученика Василія об 11:00 відбудеться молебень, після якого звершать похід на Личаківське кладовище, до місця другого поховання Миколая Чарнецького. Увечері, о 18:00, у храмі свщмч. Йосафата також відбудеться Літургія і молитовні чування. Саме в цьому храмі зараз перебувають мощі блаженного священномученика Миколая.