Єпископи Європи закликають зберегти ціни на електроенергію доступними для користувачів

23 листопада 2022

Комісія єпископатів ЄС (СОМЕСЕ) закликає уряди Старого континенту вжити конкретних заходів для полегшення економічного становища у зв’язку з нинішньою енергетичною кризою.

Єпископ Антуан Еруар, голова Комісії з соціальних питань, закликає до солідарності всіх держав-членів Євросоюзу і додає, що доконечною є побудова нової системи, через продовження партнерства в енергетичному секторі. Про це повідомляє католицький суспільно-релігійний інтернет-часопис «Credo».

У цьому заклику католицькі єпископи Європи просять уряди ЄС гарантувати справедливий доступ до енергії за доступними цінами для кожного, а зокрема для найслабших, не втрачаючи з ока довготермінових цілей справедливих і врівноважених змін в енергетиці. Вони підкреслюють, що є чіткий зв’язок між політичними рішеннями, за які несуть відповідальність уряди, і принципами соціального вчення Церкви. Зокрема йдеться про правила стосовно загального призначення благ, опції першості для вбогих та рівновагу між справедливістю й миром. Ієрархи також відзначають, що надмірна залежність від імпорту нафти й газу з одного джерела дозволила росії використовувати їх поставки як зброю, і це посилило брак енергетичної безпеки всієї Європи.

«Наша декларація є закликом до солідарності між європейськими країнами та до звернення уваги особливо на найслабших. Війна в Україні має дуже серйозні наслідки для поставок енергії. Рівень цін має надзвичайно серйозні наслідки для всього суспільства, і зокрема вціляє в найубогіших. Ми пропонуємо гарантувати доступ до живлення тим, хто найсильніше постраждав, надаючи тимчасові економічні пільги у межах справедливого розподілу ресурсів. Потім потрібно надати пріоритет енергоефективності й визначити цілі, де є можливим відповідальне зменшення енергоспоживання. Єпископи також радять державам-членам ЄС продовжувати двосторонні й багатосторонні партнерства, що мають на меті створення підстав нової універсальної енергетичної системи», — сказав єпископ Антуан Еруар.

Довідка

COMECE (Комісія Єпископських Конференцій Європейського Союзу) складається з єпископів, делегованих Конференціями Католицьких Єпископів 28-ми держав-членів Європейського Союзу. Єдиний єпископ представляє Данію, Швецію та Фінляндію; в той час як Єпископська конференція Великобританії представлена ​​єпископом Єпископської конференції Англії та Уельсу та єпископом Конференції єпископів Шотландії.

Відповідно до своєї Місії, визначеної у своїх Статутах, COMECE контролює політичний процес Європейського Союзу у всіх сферах, що представляють інтерес для Церкви.

Секретаріат забезпечує безперервність роботи COMECE. Її штаб-квартира знаходиться в Брюсселі (Бельгія). Невелика команда відстежує та аналізує розвиток політики та ініціативи ЄС та прагне внести свій внесок у відповідні процеси. Секретаріат звітує перед Постійною комісією та Пленарною асамблеєю. Нинішній Генеральний секретар — о. Мануель Енріке Барріос Прієто.

Секретаріат COMECE зареєстрований у реєстрі прозорості Європейського Союзу.

COMECE допомагає у своїй місії низкою комісій та робочих груп, що складаються з експертів, доручених національними єпископськими конференціями та католицькими організаціями, що працюють у відповідних сферах. Спеціальні групи створюються як і коли це необхідно.