Про Дев’яносто третю сесію Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні

7 лютого 2023

1–2 лютого 2023 року Божого у Брюховичах, що біля Львова, під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава відбулася Дев’яносто третя сесія Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні. У синодальних засіданнях також взяли участь: владика Ніл Лущак, адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії, о. Микола Семенишин, проголошений єпископом-помічником Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, та о. Андрій Хім’як, проголошений єпископом-помічником Київської архиєпархії УГКЦ.

Про Дев’яносто третю сесію Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні

Головною темою цієї Сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні була тема «Душпастирство зцілення ран війни». Підготувала її для розгляду Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я під керівництвом с. Севастіани Карвацької, ЧСВВ. Про це інформує Секретаріат Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні.

Із доповідями на цю тему виступили: «Рани і травми війни» — заступниця міністра охорони здоров’я України п. Ірина Микичак, яка також вручила Блаженнішому Святославові Подячний лист Українській Греко-Католицькій Церкві за співпрацю від міністра охорони здоров’я України п. Віктора Ляшка; «Військова медицина: чого очікують мобілізовані військові медики від сучасної Української Церкви» — лікар Військового мобільного шпиталю, серцево-судинний хірург, директор Українсько-польського центру серця «Львів» п. Дмитро Бешлей; «Душпастирське служіння в умовах війни медикам, хворим, ВПО, потребуючим. Гоїння ран війни» — голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Київської архиєпархії УГКЦ, військово-медичний капелан о. Віталій Воєца; «Бути поряд з особою у стражданні, якого завдають травми і втрати під час війни. Духовний і психосоціальний супровід та підтримка людей як виклик у служінні Церкви сьогодні» — психолог, психотерапевт о. Олег Соломон.

На завершення розгляду головної теми Синоду с. Севастіана Карвацька представила владикам для розгляду та затвердження Програму «Зцілення ран і травм, супровід людей, які постраждали від війни». Синод затвердив цю програму, висловив вдячність Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я за багатолітню плідну працю для зцілення ран війни та кваліфікований вишкіл медичних капеланів і прийняв низку рішень задля розвитку душпастирства зцілення ран війни та впровадження Душпастирського плану УГКЦ на період до 2030 року.

У контексті опрацювання та прийняття синодальних документів Архиєрейський Синод розглянув та затвердив Пропозиції до Робочого документа для Континентального етапу Синоду Католицької Церкви «Розшир місце твого намету» (Іс. 54, 2), які представив владика Теодор Мартинюк, і Звернення щодо важливості прохань про молитовне заступництво подвижників, мучеників, ісповідників і праведників УГКЦ, що його презентував владика Ярослав Приріз.

У розділі тем для обговорення синодальні отці розглянули душпастирську ситуацію в єпархіях УГКЦ в Україні, про яку доповіли правлячі архиєреї єпархій та екзархатів. Про становище духовенства щодо мобілізаційних зобов’язань воєнного часу виголосив доповідь о. Андрій Зелінський. Про місію і діяльність Українського католицького університету в сучасних умовах війни доповів його ректор о. Богдан Прах. Отець Назарій Мисяковський, декан Деканату душпастирських справ УКУ, і о. Юрій Козловський, магістр Колегіуму Українського католицького університету, доповіли про діяльність Деканату душпастирських справ УКУ в контексті реалізації Формаційної програми «Християнська духовність у постмодерній добі». Крім цих питань, владики заслухали звіт про діяльність Катехитичної комісії УГКЦ в Україні, який склав п. Назар Дуда, заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ.

Архиєреї УГКЦ в Україні підтримали клопотання правління Фонду патріарха Любомира Гузара і встановили в УГКЦ в Україні 2023 рік Роком патріарха Любомира Гузара з нагоди 90-річчя від дня народження цього великого церковного мужа.

Продовжуючи розпочате на минулих сесіях Архиєрейського Синоду тривале обговорення питання календарної реформи, члени Синоду заслухали результати єпархіальних та екзархальних опитувань духовенства і монашества щодо цього питання та, предметно обговоривши його, — прийняли рішення про перехід УГКЦ в Україні з 1 вересня за новим стилем (початок Індикту) 2023 року Божого на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії.

Дев’яносто четверту сесію Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні вирішено провести у другому кварталі 2023 року Божого.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae