Представники Пасторально-міграційного відділу УГКЦ ознайомили семінаристів в Украні із місійними потребами
Упродовж 15–16 квітня 2024 року представники Пасторально-міграційного відділу УГКЦ — заступник Голови ПМВ о. Андрій Гах і референт зовнішніх звʼязків ПМВ о. Віталій Храбатин провели формаційні зустрічі із семінаристами в Україні.
Заступник Голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ о. Андрій Гах і референт зовнішніх звʼязків Пасторально-міграційного відділу УГКЦ о. Віталій Храбатин зустрілася із семінаристами Вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосипа Сліпого в Тернополі, семінаристами Івано-Франківської духовної семінарії ім. свящнмч. Йосафата в Івано-Франківську, семінаристами Дрогобицької духовної семінарії блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима у Дрогобичі та семінаристами Львівської духовної семінарії Святого Духа у Львові та розповіли про особливості і потреби душпастирства у країнах, якими опікується відділ. Зустріч із семінаристами Київської Трьохсвятительської духовної семінарії відбулася ще 13 лютого 2024 року.
За словами доповідачів, ще в 2008 році цей відділ був створений та почав функціонувати там, де не було УГКЦ, але вірні цього потребували.
Отець Андрій поінформував вихованців різних семінарії про діяльність Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, історію і напрями праці. Крім того, заступник голови ПМВ окреслив програми, проєкти та напрями цього відділу на майбутнє. Він підкреслив, що першочергове завдання відділу — дбати про духовну опіку українців поза межами України, зокрема у країнах, де немає ієрархічних структур УГКЦ.
«Сьогоднішня зустріч, — пояснив доповідач у Дрогобицькій семінарії, — є, зокрема, сповненням місії нашого Відділу, адже він не тільки співпрацює напряму зі священниками на поселеннях, а й інформує та готує семінаристів до реалій та контексту їхнього майбутнього служіння».
Водночас о. Віталій розповів про країни, якими опікується відділ, про потреби у священниках УГКЦ на цих теренах та вимоги до них. «Таких країн є 54. Серед них 21 країна, наприклад, Молдова, Румунія, Угорщина, Словаччина, Литва, Латвія, Естонія, Фінляндія, Португалія, Іспанія, Австрія, Боснія і Герцеговина, Греція, Кіпр, Туреччина, Ліван, Ізраїль, Мальта, ОАЕ, Казахстан та Росія вже мають свої громади вірних та принаймі одного нашого священника. Тому, як бачите, поле діяльності надзвичайно широке».
Існують країни, як ділився о. Віталій, де наша Церква має одну громаду, наприклад у Молдові, Туреччині, Лівані, або декілька, як у Ізраїлі, Румунії, або навіть 62 громади в Іспанії.
Наприкінці кожної зустрічі семінаристи мали нагоду поставити запитання гостям і почути на них вичерпну відповідь.
Наразі Пасторально-міграційний відділ УГКЦ відповідає за розвиток душпастирства УГКЦ в 21 країні. Йдеться про понад 100 громад і понад 60 священників. Зустріч відбулась у межах традиційних відвідин ПМВ всіх семінарій УГКЦ для плекання місійного духу та інформування про сучасні потреби і способи служіння, зокрема у країнах, де немає ієрархічних структур УГКЦ.
Варто додати, у Тернопільській духовній семінарії наразі навчаються 111 вихованців, у Дрогобицькій духовній семінарії на сьогодні є 63 семінаристи. Натомість у Львівській духовні семінарії Святого Духа сьогодні навчаються 155 семінаристів, а в Івано-Франківській — 170 осіб.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ