«Посвята Росії та України — «радикальний заклик» до особистого навернення», — вважає кардинал Ватикану

25 березня 2022

«Посвята Росії та України Непорочному Серцю Марії у п’ятницю, 25 березня, є радикальним закликом до особистого, церковного та соціального навернення», — заявив кардинал Ватикану.

«Я думаю, що, крім конкретної форми жесту, Господь, а разом з ним Пресвята Діва Марія, дивляться на суть, істину жесту та дух», — сказав кардинал Мауро П’яченца, глава Апостольської пенітенціарії Ватикану, про майбутній Акт посвяти.

В інтерв’ю 25 березня ACI Stampa, італійському партнерському агентству «Catholic News Agency», кардинал П’яченца сказав, що «з нашого боку, як людей у дорозі, кожен акт посвячення є — і має бути — радикальним закликом до особистого, церковного та соціального навернення».

Акт посвяти, до якого Папа попросив приєднатися єпископів і католиків світу, відбудеться в базиліці Святого Петра після покаяльного богослужіння, яке розпочнеться о 17:00 за римським часом. Посвячення відбуватиметься у формі молитви із закликом про заступництво Марії про дар миру.

Кардинал Мауро П'яченца у розмові із Папою ФранцискомКардинал Мауро П'яченца у розмові із Папою Франциском

Мир, — сказав Глава пенітенціарної служби, — «тісно пов’язаний із милосердям. Внутрішній спокій, спокій серця, спокій сумління кожної людини залежить від Божого милосердя, від усвідомлення того, що власні протиріччя і гріхи можуть знайти рішення лише в обіймах Отцівської любові».

«Немає миру без справедливості і немає миру без милосердя», — сказав він. «Тому зв’язок між миром і милосердям глибоко вкорінений в самій волі Божій, яка все більше має ставати волею людей: здійснення милосердя один до одного, за прикладом милосердного Батька, є необхідною передумовою миру між народами».

Кардинал Мауро П’яченца підкреслив, що він упевнений, що молитва посвяти вплине на напруженість у світі, спричинену російсько-українською війною, хоча це неможливо виміряти людськими критеріями.

«Не нам, людям, виміряти силу заступництва Марії щодо Божественного милосердя», — сказав він, додавши, що «безперечно, посвячення Непорочному Серцю Марії не позбавляє людину від її обов’язків і від використання свободи, що відповідає істині і добру».

Але якщо робити добре, молитва має величезну силу, сказав він, «так що ми можемо сказати зі святим Бернардом, що заступництво Матері Божої має характеристики „всемогутності благання“».

77-річний італійський кардинал повторив, що «посвята матиме власну ефективність, яка, хоча й не вимірюється суто людськими критеріями, також зможе змінити хід подій в історії. Я впевнений, що, як сама Пресвята Діва Марія пообіцяла, її Непорочне Серце переможе».

«Зрештою, це переможе», — додав він. «І це буде тріумф Божого милосердя».