Посол України в Австралії Василь Мирошниченко відвідав катедральний храм у Мельбурні

27 березня 2023

У суботу, 25 березня 2023 року, катедральний храм Святих апостолів Петра і Павла в Мельбурні й Українську братську школу імені митрополита Андрея Шептицького відвідав Посол України в Австралії Василь Мирошниченко.

У межах проєкту «Книги без кордонів» п. Василь подарував книги українською мовою для дітей переселенців шкільного та молодшого віку. Проєкт запроваджений в Австралії за ініціативи Інституту книги й Офісу першої леді Олени Зеленської і має на меті видрукувати книги українською мовою для дітей молодшого та шкільного віку. Про це зазначає пресслужба Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла.

За словами Посла, основна ідея полягає в тому, щоб багато дітей, які виїхали за кордон і через це втратили доступ до освіти та книг українською, завдяки цій ініціативі могли з батьками читати та не забувати українську. Він вважає, що проєкти такого типу дуже важливі для дітей української діаспори, адже дають їм змогу мати доступ до сучасної української мови, яка за кордоном дуже обмежена. Зрештою, набагато цікавіше потримати книгу в руках, побачити малюнки, ніж читати в інтернеті, адже тоді відбувається певна взаємодія між читачем і книгою. Для дітей шкільного віку це буде унікальна можливість побачити сучасні українські книги.

Владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, висловив вдячність за такий перший крок у просвітництво українських дітей в Австралії та підтримку української мова і літератури. Єпископ зазначив: «Незважаючи на те, що нас з Україною розділяють тисячі кілометрів, ми маємо можливість скористати із друкованого слова. На жаль, часто книги заміняють гаджети, тому мені дуже приємно, що сьогодні проєкт „Книги без кордонів“ у центрі уваги ставить книжку, українське друковане слово, яке має зайняти вагому нішу в нашому вихованні та житті. Нехай Господь благословить, щоб ці перші старання мали продовження! Також ми, як Церква, хочемо реалізувати певні проєкти і вже маємо великі напрацювання, власне, щодо духовної літератури. Більшість книг має духовний зміст або ж історія завжди закінчується добром. Отож працюймо разом для збереження української мови, а також нашого майбутнього та України!»

Після презентування книг українською мовою для учнів Василь Мирошниченко відвідав катедральний храм Святих апостолів Петра і Павла, де взяв участь у Панахиді за загиблим воїном Дмитром Пащуком, яку очолив владика Микола Бичок у співслужінні з о. Андрієм Микитюком. Дмитро Пащук загинув за волю України 12 березня 2023 року. Герой був активним учасником скаутської організації «Пласт», тому вшанувати його памʼять прийшло багато пластунів.