Попільна середа: сьогодні на католицьких парафіях у Польщі здійснюється збірка для потребуючих українців

14 лютого 2024

Польські парафії сьогодні організовують збір коштів для допомоги Україні. Зібрані пожертви будуть спрямовані через «Карітас Польщі» на підтримку найбільш нужденних — людей похилого віку, людей з обмеженими можливостями та сімей, які втратили свої домівки.

До солідарності з жертвами війни в Україні закликав на початку Великого посту Президент польського єпископату Архиєпископ Станіслав Ґондецький. І як нагадує прессекретар єпископату о. Лешек Ґенсяк, ця допомога має тривати доти, доки триває війна. Про це інформує інтернет-ресурс «Polskie Radio S. A.».

«Вони не вдома, вони потребують матеріальної і духовної підтримки, вони потребують наших молитов і засобів до існування, і тому цей заклик, щоб у цей особливий день, Попільну середу — день умертвіння молитви, покаяння і посту, ми за них молилися, постили і надавали їм матеріальну підтримку», — сказав прессекретар єпископату.

Церква в Польщі допомагає потребуючим українцям

Глава польського єпископату зазначив, що «від початку війни Церква в Польщі — через Карітас Польщі, єпархіальний Карітас, Бюро допомоги Церкві на Сході, чоловічі та жіночі релігійні згромадження, парафії, установи та компанії, а також приватних осіб — надає допомогу потребуючим українцям як в Польщі, так і в Україні».

Архиєпископ Ґондецький нагадав, що в Польщі завдяки Карітасу діє 28 Центрів для мігрантів та біженців, які надають допомогу понад 92 000 біженців, з яких понад 30 відсотків — діти. «Понад 70 000 дорослих і дітей отримали психологічну підтримку та різноманітні інтеграційні заходи, що дозволило їм краще функціонувати в польському суспільстві. Понад 10 000 осіб взяли участь у курсах польської мови, а 14 000 осіб отримали допомогу у працевлаштуванні. У 2023 році понад 23 000 осіб скористалися притулком у центрах Карітасу та інших церковних установах», — підкреслив архиєпископ Ґондецький.

Парафії УГКЦ у Польщі долучаються

Українська Греко-Католицька Церква у Польщі має своїх вірних, які об’єднані навколо парафіяльних спільнот Перемишльсько-Варшавської митрополії. Митрополію утворюють Перемишльсько-Варшавська архиєпархія, Вроцлавсько-Кошалінська та Ольштинсько-Ґданська єпархії. Вони також виявили бажання долучитися до благодійної ініціативи.

«Минає вже другий рік війни в Україні. Усі ми добре розуміємо, що потребуючих допомоги людей, особливо на прифронтових територіях, щоразу більше. На жаль, розміри гуманітарної допомоги все менші […]. З благословення владики Володимира до цієї акції долучається також і наша Вроцлавсько-Кошалінська єпархія. У нашому літургійному календарі немає Попільної середи, тому в наших церквах збірку буде проведено в останні вихідні цього місяця 24–25 лютого. 24 лютого після молінь за Україну в тих парафіях, де такі будуть проведені, а також 25 лютого у всіх парафіях після Божественних Літургій при виході з храмів можна скласти пожертви на підтримку України», — зазначили на офіційному сайті Вроцлавсько-Кошалінської єпархії УГКЦ.