«Плід молитви не залежить від того, хто молиться, але від того, хто слухає», — владика Микола Семенишин у Старуні

18 травня 2023

У суботу, 13 травня, напередодні Дня матері, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача відбувся XVI з’їзд спільнот «Матері в молитві» Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ. З цієї нагоди Архиєрейську Літургію очолив єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії владика Микола Семенишин у співслужінні душпастирів.

Спільно помолитися у Відпустовому центрі зібралися більше тисячі матерів, як інформує Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

У часі Архиєрейської Літургії владика Микола виголосив проповідь, у якій наголосив на значущості материнської молитви:

«Найперше хочу від щирого серця подякувати кожній із вас за материнську молитву. Блаженніший Святослав, говорячи про молитву матері, каже так: „Молитва мами відкриває небо, молитва мами рятує свою дитину і дає їй ключі до життя вічного“. Якою потужною є молитва, а особливо молитва найріднішої людини для кожного з нас — нашої мами. Ви із власного досвіду знаєте про потугу вашої молитви, але чомусь мені здається, що до кінця не усвідомлюєте її цінність. Чому? Тому що остаточно результат, плід молитви не залежить від того, хто молиться, але від того, хто слухає, до кого молимося — від Господа нашого Ісуса Христа. Бо до Нього звертаємося в наших потребах».

Відтак архиєрей роздумував над значенням молитви до Господа у нашому житті:

«Цьогорічний з’їзд спільноти „Матері у молитві“ має заклик „Шлях до неба через Ісусову молитву“. Молитися можна текстами із молитовника чи словами, яких нас у дитинстві навчили бабуся чи дідусь, мама чи тато; молитися можна своїми словами, які приходять спонтанно, в залежності від стану нашого життя, емоцій та викликів цього дня — всі ці аспекти впливають на характер нашої молитви. Але якою є найосновніша мета молитви? Зустріч з живим Богом. Ми багато молимося та знаємо молитви напам’ять, але чи є ці молитви зустріччю із живим Богом? Сьогодні прошу кожного і кожну з нас на хвилину задуматися над цим: „Чи моя молитва мене приводить до живого Господа?“»

«Просімо Святого Духа, щоби просвітлював наш розум та розширював наше серце, скріплював нашу надію, аби кожна наша молитва не була тільки словами, а провадила до живої зустрічі із живим Христом», — побажав владика Микола.

Згодом для учасниць спільноти священнослужителі відправили Молебен до Пресвятої Богородиці. Опісля матері мали нагоду помолитися вервицю до Фатімської Матері Божої та Хресну дорогу.