Піклування як засіб боротьби проти торгівлі людьми: нова кампанія «Talitha Kum»
Готуючись до відзначення Всесвітнього дня боротьби проти торгівлі людьми, мережа черниць, які боряться проти цього явища, запускають спеціальну ініціативу в соціальних мережах, зосереджену на темі піклування.
«#CareAgainstTrafficking — Піклування проти торгівлі людьми» — таку кампанію в соціальних мережах запускає мережа «Talitha Kum», що згуртовує понад три тисячі черниць у різних частинах світу, які боряться проти торгівлі людьми. Ініціатива приурочена до Всесвітнього дня боротьби проти торгівлі людьми, який відзначатиметься 30 липня.
Заснована 2009 року Міжнародною Спілкою Вищих Настоятельок, «Talitha Kum International» координує діяльність 50-ти місцевих мереж у понад 90 країнах. Протягом 2020 року ці мережі заопікувалися 17 тисячами людей, які постраждали від торгівлі людьми, надаючи безпечне помешкання, можливості для освіти та працевлаштування, юридичну, медичну та психологічну підтримку. За цей період майже 170 тисяч людей скористалися діяльністю мережі в сфері запобігання та посилення чутливості.
Кампанія CareAgainstTrafficking має на меті показати, що піклування може творити різницю на кожному етапі шляху боротьби проти торгівлі людьми: заопікуватися тими, хто під загрозою, піклування про жертви та постраждалих. Зі свого досвіду черниці знають, що довгострокові зосереджені на піклуванню підходи можуть зменшити ризик того, що визволені особи повторно потраплять в тенета експлуатації. Водночас, ці підходи вимагають участі на рівні інституцій, чого черниці неспроможні забезпечити самостійно.
«Просимо всіх людей доброї волі приєднатися до нас у доланні систематичних причин торгівлі людьми, щоби перетворювати економіку торгівлі людьми в економіку піклування. Зокрема, закликаємо уряди підтримувати постраждалих у довгостроковій перспективі, гарантуючи якісну освіту, можливості працевлаштування, доступ до юстиції та відшкодування, медичну та психосоціальну допомогу», — зазначає сестра Ґабріелла Боттані, міжнародна координатора «Talitha Kum».
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ