«Переступаючи поріг Різдва, робімо наші кроки в Божому напрямку через призму іншої людини», — єпископ Йосиф Мілян

13 січня 2021

«Господь устами Різдва каже до кожного з нас, хто вирушив у мандрівку до Вифлеєму: «Не бійтеся, бо в дорозі тієї мандрівки Я є з вами!». Не бійтеся ділитися радістю, не бійтеся в цьому Різдві вийти із зони власного комфорту. Локдауну не бійтеся! Збережіть і заховайте всі приписи того часу, але не бійтеся, не впадайте в паніку бо «З нами Бог, і покоряйтеся, бо з нами Бог!» Свідомість цього, породжує у наших серцях радість», — про це у відеопривітанні з нагоди Різдва Христового говорив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.

«Надіємося, що наступний рік буде кращим»

У своєму привітанні владика Йосиф зауважив, що ми переступили поріг нового 2021 року. «Ми всі в очікуванні прийдешніх моментів на дорогах нашого земного життя. Те, що було, вже ми знаємо, але те, що буде, ми сподіваємося та очікуємо. Надіємося, що наступний рік буде кращим. Це очікування спричинене надією. Людина завжди шукає чогось кращого, адже Господь сотворив її з рації любові та добра. У цій надії, що людина покладає на прийдешнє, є маленька нотка страху „А що далі?“. Господь прийшов у світ, щоб спасти „своє“ — безсмертну душу людини. Він буде піклуватися про людську безсмертну душу і в наступному році, адже робив це і минулого. Але не завжди те, що ми хочемо, та про що мріємо є корисне для безсмертної душі. Бог дає нам те, що справді конечно потрібно для нашого спасіння», — запевнив протосинкел Київської архиєпархії УГКЦ.

Розпочинаємо Рік святого Йосифа

Відтак єпископ пригадав, що цей рік Папа Франциск проголосив під опікою і покровом Йосифа Обручника, як покровителя святої Католицької Церкви. Він розповів, що коли Йосиф у Євангельській історії Христового Різдва переживає події, пов’язані зі Святим Сімейством, у сні приходить до нього ангел мовлячи: «Йосифе, не бійся узяти Марію». Немовби хоче цим йому сказати: «Йосифе, не бійся взяти те, що Тобі здається проблемою, не бійся взяти відповідальність за Святе Сімейство, не бійся взяти у своє життя те, що народиться… Не бійся, бо Я з тобою — каже Господь устами ангела у сні».

Господь дуже часто промовляє до людини оце «Не бійся!»

«Щоб наше щастя та життя в цьому році було справді спокійним і впевненим, — продовжив єпископ, — мусимо відкинути страх та непевність, „Бо з нами Бог“. Можливо не кожному з нас уві сні приходить ангел, утішаючи, але Бог завжди шукає моменту, щоб у важку хвилину нас потішити. Бог дуже часто промовляє до нас: „Не бійся“. Це звучить до пастухів на Вифлеємських полях. Це звучить до Марії у Гетсиманському саду, яка побачила Воскреслого Спасителя. Господь дуже часто промовляє до людини оце „Не бійся!“. Промовляє, коли людина на своїх дорогах життя шукає Бога, коли людина виходить за межі власного комфорту і шукаючи Бога, йде за світлом вифлеємської зорі. Коли людина йде до ясел, де Бог, як немічне маленьке дитятко потребує нашої уваги, нашого тепла, нашого кадильного диму, наших дарів, які випромінює людське серце, мова, усміх та проста людяна підтримка», — наголосив владика Йосиф.

Робити кроки до Бога через кроки до людини

Він також зауважив, що свідомість того, що «З нами Бог», який потішає нас і каже «Не бійтеся», породжує у наших серцях радість. Нам сьогодні так бракує радості. Нам так бракує загальнолюдських речей, про які ми перед минулим роком навіть не задумувалися. Не задумувалися, бо вони були «само собою» звичні. Та виявляється, що ні.

За словами єпископа, коли переступаємо поріг празника Різдва, важливо зі страхом Божим робити наші вчинки та кроки в Божому напрямку. Це потрібно робити через напрямок до людини. «Святкувати Різдво — це не „само собою“. Вірити в Бога — це не „само собою“. Зустрічатися з друзями, пити каву, щось святкувати — це не „само собою“. Ми пережили цей рік, щоб усвідомити, який Божий дар має людина, який не завжди цінує. Прожитий рік, буде фокусувати нашу увагу на нормальних людських стосунках. На скільки вони є важливими для людини, на скільки важлива кожна людина. Важливими є навіть банальні речі, про які ми раніше ніколи не задумувалися», — підсумував Архиєрей.

Завершуючи своє слово єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ владика Йосиф Мілян побажав усім радісного Різдва, повного оптимізму, здоров’я, статків, миру в душі, серці, родині. Впевненості, що наше «завтра» прекрасне, бо знову і знову кажу: «З нами Бог!» «Радісного Різдва і щасливого Нового Року дорогі та милі українці. Христос Рождається! Славімо Його!».

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ