«Патріарший собор є центром нашого християнського життя та віри на берегах Дніпра у Києві», — владика Йосиф Мілян

18 серпня 2023

«Хай Бог буде ласкавий до усіх вас, що не тільки гривневою цеглинкою, але й молитвою, любов’ю, переживанням, усяким добрим духом будували цю Святиню». Цими словами владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, звернувся до усіх греко-католиків з нагоди десятої річниці освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві.

У своєму відеозверненні владика Йосиф зазначив: «Сьогодні хочу привітати усіх вас дорогі українці в Україні та в усьому світі! Хочу привітати вас із вашим здобутком. Сьогодні відзначаємо і святкуємо пам’ять десятиліття посвяти Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві, у столиці України. Цей наш собор Воскресіння так ідейно вписався в нашу історію, нашого з вами Воскресіння, життя церковного, національного та державного. Ця ідея Воскресіння так логічно вписалася в нашу історію, тому що ми усі до неї причетні». Про це розповідає пресслужба Київської архиєпархії УГКЦ.

Відтак архиєрей зауважив, що Патріарший собор під час трансляції виглядає велично, біло та статично, але крапка у його будові буде по завершені інтер’єру та екстер’єру. «Ми на дорозі до того, щоби оздобити його нашою любов’ю до Бога, до Церкви і до святого храму, до дому нашого з вами Отця, Який об’єднує всіх українців, де б вони не були, об’єднує у нашому соборі, адже собор єднає! Собор — це центр нашого християнського життя та нашої віри на берегах Дніпра у Києві. Тут — центр ієрархічний. У цьому соборі щоразу молиться Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. Звідси посилає свої духовні меседжі на цілий світ для тих, хто вірує, для тих, хто будує, для тих, хто бореться з гріхом, для тих, хто щоразу, щонеділі й свята переступає поріг святого Божого храму і хоче, щоб цей світ ставав яснішим і світлішим. Господь дав нам дуже багато настанов. Кожна з них має неабияку ціну для тих, хто вірує. Тому будьте світлом для світу, щоби бачивши ваші добрі діла, інші прославляли Отця, що на небі».

Промовляючи далі, владика додав, що Патріарший собор є народним, адже у ньому закладена ідея Блаженнішого Любомира. «Ми не потребуємо капіталовкладень держави, політиків і партій. Собор має будувати християнин, вірний нашої Церкви і той, хто бажає покласти цеглинку, навіть п’ять гривень. Тому, народе мій, справді від серця сьогодні дякую усім тим, які поклали п’ятигривневу купюру — цеглинку в будову цього собору. Він ваш, ви долучилися до нього, Господь вам порахує! Вірю, що ця п’ятигривнева цеглинка, яку ви поклали в будову цього собору, повернеться вам сторицею».

Завершуючи своє слово, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ висловив слова вдячності усім, хто підтримав та надалі підтримує будову Патріаршого собору. «Хай вам Бог заплатить у цьому світі та в іншому! Хай Бог буде ласкавий до усіх вас, що не тільки гривневою цеглинкою, але й молитвою, любов’ю, переживанням, усяким добрим духом будували цю святиню. Дай Боже, щоб вона стояла від нині аж до віку. Дай Боже, щоби не закривалися ніколи перед християнським Божим людом її двері. Дай Боже, щоби Господь був ласкавий до своїх вірних, до свого Божого люду, щоби збулося все, що просимо. „Бо де зберуться двоє або троє в моє ім’я“, — каже Господь, „там я посеред вас“. Дай Боже, щоби народ мій відчув, що у цьому храмі, особливо у цьому храмі, Господь є посеред нас», — сказав промовець.

«Вітаю нас усіх з маленьким десятилітнім ювілеєм! Закликаю усіх надалі будувати цей собор в інтер’єрі та екстер’єрі. Цими днями довершилася інсталяція верхньої частини мармурового іконостасу. Завдяки вашій молитві і всякій дії в ім’я майбутнього Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві невдовзі він постане цілісно», — мовив на завершення свого привітання владика Йосиф Мілян.