Паризька єпархія оприлюднила свою стратегію захисту дітей, молоді та вразливих дорослих від надуживань у церковному середовищі

4 листопада 2020

В жовтні «Стратегія захисту вразливих осіб (дітей, молоді та вразливих дорослих) від насильства в церковному середовищі» стала доступною для широкого загалу та опублікована на сайті єпархії святого Володимира Великого в Парижі. 25 червня 2020 року документ затвердив владика Гліб Лончина, Апостольський адміністратор єпархії святого Володимира Великого. Текст набув чинності з моменту затвердження до 31 грудня 2021 ad experimentum.

«Вироблення стратегії захисту вразливих осіб — прокоментував владика Гліб — є важливою справою Паризької єпархії, найперше тому, що вона випливає зі самого Євангелія („Хто спокусить одного з тих малих…“: Мт 18,6); по-друге, тому що Церква ставить людину в центрі уваги, а не інституцію, владу чи престиж; по-третє, тому що нашою метою є створити вільне від насильства чи надужиття середовище, щоб зерно євангельського слова могло падати на добрий ґрунт».

Паризька єпархія розробила цю стратегію у співпраці з єпархією Пресвятої Родини у Лондоні та Центром захисту неповнолітніх при Папському Григоріанському університеті. Першим кроком до її створення став семінар про боротьбу з сексуальними надуживаннями в церковному середовищі, який у 2019 році провів для священників і працівників Паризької єпархії директор Центру, о. Ганс Цольнер. У преамбулі окреслено загальні рамки та мета захисту вразливих осіб. У другій частині стратегії упорядники подають визначення різних видів насильства — фізичного, статевого та морального — дискримінації та недбалості, а також перелік осіб, відповідальних за захист вразливих осіб у єпархії. Третя частина документу перелічує заходи для профілактики надуживань і створення безпечної атмосфери в церковному середовищі, зокрема під час відбору кандидатів на служіння. Четвертий розділ подає інструкції щодо дій у конкретних ситуаціях.

У рамках стратегії були розроблені правила поведінки для дорослих, дітей і молоді у церковному середовищі. «Ми прагнемо бути соборною Церквою: плекати колегіальність, спільну відповідальність духовенства та мирян, прозорість, взаємне слухання та братерство. У цій культурі соборності вбачаємо основу для профілактики надуживань, справедливого розслідування вчинених лиходійств і зцілення завданих ран», — зазначається у преамбулі стратегії.

«Наступний крок після публікації стратегії — практичне втілення цих правил у наших церковних спільнотах, — акцентує єпархіальний референт із питань захисту вразливих осіб Ольга Вох, — дуже важливо буде забезпечити відповідну формацію для всіх священників, катехитів, аніматорів та інших відповідальних осіб, а також перекласти документ на французьку та нідерландську мови». Крім того, стратегія подає посилання на відповідні тематичні ресурси УГКЦ і Святого Престолу.

Ознайомитися із повним текстом Стратегії захисту дітей, молоді та вразливих осіб від надуживань у церковному середовищі можна тут.

За матеріалами Паризької єпархії Святого Володимира