Папа призначив нового Префекта Дикастерії Східних Церков
Ним став колишній Апостольський Нунцій в Україні, який приступить до виконання цих обов’язків у січні.
У понеділок, 21 листопада 2022 року у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Префектом Дикастерії для Східних Церков преосвященного Клаудіо Ґуджеротті, титулярного єпископа Равелло, дотеперішнього Апостольського Нунція у Великобританії. Про це інформує українська редакція «VaticanNews».
Він приступить до виконання обов’язків з другої половини січня наступного року. У цьому служінні він замінить кардинала Леонардо Сандрі, якому сповнилося 79 років життя і якого Префектом тодішньої Конгрегації Східних Церков призначив Папа Венедикт XVI у 2007 році, а Папа Франциск підтвердив це призначення 2014 року.
Довідка
Новопризначений Префект Дикастерії Східних Церков народився 7 жовтня 1955 року в місті Вероні (Італія). У травні 1982 року отримав пресвітерське рукоположення, а через три роки розпочав служіння в Конгрегації для Східних Церков, де від грудня 1997 року обіймав посаду Заступника Секретаря Конгрегації.
7 грудня 2001 року святий Папа Іван Павло ІІ призначив монсеньйора Ґуджеротті Апостольським Нунцієм в Грузії та Вірменії, а 13 грудня того ж року — ще й в Азербайджані. У січні наступного року він отримав єпископське рукоположення з рук Папи Івана Павла ІІ. У липні 2011 року був переведений до Білорусі. 13 листопада 2015 р. у Ватикані було повідомлено про те, що Папа Франциск призначив його Апостольським Нунцієм в Україні, а через п’ять років, 4 липня 2020 р., — Апостольським Нунцієм у Великобританії.
Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті є знавцем східних мов, літератури та літургії. Під час служіння в рідній дієцезії викладав патрологію, літургіку та східне богослов’я у Богословському Інституті та Інституті Екуменічних студій у Вероні. Переїхавши до Риму, викладав патрологію та вірменську мову й літературу в Папському Східному Інституті. Володіє латинською, грецькою, вірменською класичною та сучасною, англійською, французькою, російською, білоруською та курдською мовами.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ