Папа Франциск: зло проявляється в гендерній ідеології
Одним з головних проявів зла в сучасному світі є гендерна ідеологія, застерігає Папа Франциск.
На його думку, ця ідеологія хоче докорінно знищити творчу ідею Бога для кожного з нас, зробити все рівномірним і нейтральним. Це напад на різноманітність, на Божу творчість, на чоловіка і жінку, — каже Святіший Отець, — і додає, що йдеться про ідеологію, яка не рахується з реальністю, з реальним розмаїттям людей, з унікальним і неповторним характером кожного з нас.
Не усунення розбіжностей зробить нас ближчими, а прийняття іншого в його інакшості, відкривання багатства, якою є його відмінність, — додає Папа.
Святіший Отець висловився на цю тему в книжковому інтерв’ю про Йоана Павла ІІ, що наступного тижня вийде в Італії, пише Vatican News. Місцева преса вже публікує деякі фрагменти цього інтерв’ю.
Говорячи про гендерну ідеологію, Папа наголосив, що християнство завжди віддавало перевагу фактам, а не ідеям. Натомість гендер проявляється як ідея, яка хоче підступно нав’язатися реальності. Ця ідеологія прагне підірвати основи людства у будь-якому середовищі та на всіх рівнях освіти, стає культурним диктатом, який нав’язується деякими країнами як єдино можливий шлях культури, під яку треба підлаштуватися.
Папа наголосив, що він не каже, що когось треба дискримінувати, і пригадав, що Катехизм закликає товаришувати та оточувати пастирською опікою гомосексуальних осіб.
Крім того, у книжці Франциск захищає Йоана Павла ІІ проти звинувачень у надмірній духовній інтерпретації історичних подій, як, наприклад, у справі замаху в 1981 році, який святий Папа трактував як виконання фатімських одкровень. Папа Франциск наголосив, що Йоан Павло II — людина Божа, людина молитви. Досить було спостерігати, як він молиться, щоб зрозуміти, що він повністю занурений у таємницю Бога. А той, хто молиться, — продовжив Папа, — може читати події трансцендентно, він не вдовольняється лише аналізом розуму. Тож це не Йоан Павло II був непоміркований, а ті, хто надто поверхово дивиться на історичні події, — додав Папа Франциск.
Цього року припадає 100 річниця від дня народження Кароля Войтили. Майбутній Папа Йоан Павло ІІ народився 18 травня 1920 року у Вадовіцах поблизу Кракова у південній Польщі. В контексті цієї річниці 11 лютого 2020 року на полицях книгарень з’явиться книга-інтерв’ю Папи Франциска та о. Луїджі Марії Епакоко «Святий Йоан Павло Великий».
Як зазначається в інформаційній довідці, наданій видавництвом, це діалог про життя та духовність Папи Войтили, «вражаюча розмова», яка виявляє послідовність між «двома надзвичайними понтифікатами». Протягом понад півроку, від червня 2019 до січня 2020, о. Луїжді, викладач філософії в Папському Латеранському Університеті, зустрічався з Папою Франциском, розмовляючи про постать святого Йоана Павла ІІ, яка з бігом часу показується дедалі багатограннішою.
За матеріалами католицького суспільно-релігійного інтернет-часопису «CREDO»Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ