Папа Франциск: виражаймо близькість українцям, що зазнають жорстоких страждань

11 січня 2023

Чергова загальна аудієнція Папи Франциска завершилася закликом не забувати про Україну.

Папа Франциск: виражаймо близькість українцям, що зазнають жорстоких страждань

Заклик молитися та виявляти близькість багатостраждальному українському народові був останнім закликом під час загальної аудієнції, що в середу, 11 січня 2023 року, відбулася в залі Павла VI у Ватикані. Про це інформує українська редакція «VaticanNews».

Скерувавши згідно зі звичаєм думку до молоді, хворих, похилих віком і молодят, Папа Франциск сказав: «Із поривом та великодушністю віруючих у Христа завжди будьте будівничими миру та злагоди через постійні зусилля на користь діалогу з тими, хто перебуває поруч». А тоді додав:

«І не забуваймо про багатостраждальну Україну, яка завжди в наших серцях; виражаймо цьому народові, що переживає жорстокі страждання, виражаймо нашу прихильність, нашу близькість і нашу молитву».

Цього дня в залі Павла VI у Ватикані була виставлена Жировицька (римський список) чудотворна ікона Матері Божої — християнська святиня Київської Унійної Церкви, оригінал якої знаходиться у Жировичах (тепер — Білорусь), колишньому василіанському монастирі, де тривалий час ігуменом був св. Йосафат Кунцевич, а ця відома копія, знана як «Жировицька Римська», перебуває у катедральному храмі Свв. мучч. Сергія і Вакха та Жировицької чудотворної ікони Матері Божої апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду в Італії.

Тож перед тим, як уділити своє благословення, Святіший Отець запросив в тиші помолитися за мир. «Тепер я, — сказав він, — якийсь час перебуватиму в мовчанні перед іконою Богородиці, що вшановується в Білорусі, молячись за цю дорогу країну та за мир. Заохочую вас духовно єднатися з цією моєю молитвою».