Папа Франциск провів зустріч із Радою Кардиналів

11 квітня 2019

До Ватикану з’їхалися члени Ради Кардиналів — дорадчого органу, скликаного Святішим Отцем для допомоги в управлінні Церквою та в здійсненні реформи Римської Курії. В понеділок, 8 квітня 2019 р., під проводом Святішого Отця розпочалися праці 29-ї спільної зустрічі Ради. В центрі уваги нарад, що відбуватимуться протягом трьох днів — нова Апостольська Конституція про Римську Курію, попередня назва якої «Проповідуйте Євангеліє». Варто згадати, що під час попередньої зустрічі, що відбувалася в лютому, прийнято рішення провести консультації щодо неї також з єпископськими конференціями та синодами Східних Католицьких Церков.

Папа Франциск провів зустріч із Радою Кардиналів

Рада Кардиналів

Оголосивши в перші дні понтифікату про такий намір, формально Раду Кардиналів Папа Франциск створив власноручним розпорядженням від 28 вересня 2013 року, а перше засідання відбулося 1–3 жовтня. До неї увійшли вісім кардиналів з різних континентів, до яких пізніше приєднався Державний Секретар. Станом на сьогодні до її складу входять 6 кардиналів: Оскар Родріґес Марадіяґа, Джузеппе Бертелло, Освальд Ґрасіяс, Райнгард Маркс, Шон Патрік О’Меллі та П’єтро Паролін. Їм допомагають Секретар єпископ Марчелло Семераро та Додатковий Секретар єпископ Марко Мелліно.

Місійне спрямування Римської Курії. 29-та зустріч Ради Кардиналів

В середу, 10 квітня 2019 р., виконуючий обов’язки Директора Ватиканського прес-центру Алесандро Джізотті провів брифінг для акредитованих журналістів, під час якого представив напрацювання XXIX Зустрічі Ради Кардиналів, яка від 8 до 10 квітня відбувалася у Ватикані під проводом Святішого Отця та за участю всіх шести кардиналів-радників і двох секретарів. Папа брав участь в усіх засіданнях, крім ранкового в середу.

Під час зустрічі було розглянуто процедуру консультації та загальноцерковного обговорення нової Апостольської Конституції про Римську Курію, попередня назва якої, як відомо, «Проповідуйте Євангеліє». Вирішено, що затверджену чернетку буде надіслано Єпископським Конференціям, Синодам Східних Католицьких Церков, відомствам Римської Курії, згуртуванням Вищих Настоятелям і деяким Папським Університетам з проханням подати власні зауваження та спостереження.

Іншими темами були місіонерське спрямування, яким дедалі більше повинна відзначатися Курія в світлі нової Апостольської Конституції, зусилля з метою зміцнення синодальності в Церкві на всіх рівнях, необхідність більшої присутності жінок на керівних посадах Апостольської Столиці. Наголошено також, що Рада Кардиналів — це орган, завданням якого є допомагати Святішому Отцеві в управліннні Церквою, а тому його місія не вичерпується оприлюдненням нової Апостольської Конституції про Римську Курію.

Підсумки чергової Пленарної Асамблеї Папської Комісії Захисту Неповнолітніх

Кардинал Шон Патрік О’Меллі, який також очолює Папську Комісію Захисту Неповнолітніх, представив Папі та Раді підсумки чергової пленарної зустрічі цього відомства. Він також подякував Святішому Отцеві за скликання та проведення зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві» та за нещодавнє оприлюдення норм в цій сфері для Держави-Міста Ватикану, що свідчить про зміцнення боротьби Церкви зі зловживаннями.

Від 4 до 7 квітня 2019 року у Ватикані відбувалася X Звичайна Пленарна Асамблея Папської Комісії Захисту Неповнолітніх. Як зазначається в підсумковому комюніке, оприлюдненому Ватиканським прес-центром, учасники Пленарної Асамблеї підтвердили слова Папи Франциска, які він промовив 24 лютого цього року наприкінці зустрічі, присвяченої захистові неповнолітніх у Церкві: «Найкращий результат і найефективніше рішення, яке ми можемо запропонувати постраждалим, людові святої матері Церкви та всьому світові — це спрямування всіх зусиль на душпастирське й колективне навернення, покору для того, аби вчитися, слухати, підтримувати й захищати найуразливіших».

Слухати свідчення

Пленарна Асамблея Папської Комісії Захисту Неповнолітніх розпочалася 4 квітня свідченням однієї африканської жінки, що в дитинстві зазнала сексуальних зловживань з боку представника духовенства. Її участь в засіданні свідчить про те, що комісія прагне спрямувати свої зусилля на уважне слухання тих, хто пережив зловживання в Церкві. Виступаючи під час відкриття засідання комісії, її голова кардинал Шон О’Меллі зазначив, що відгуки про лютневу зустріч, присвячену захистові неповнолітніх у Церкві, з одного боку, вказують на те, що зростає усвідомлення важливості захисту, а з іншого, свідчать про те, що в цій сфері потрібно ще багато трудитися.

Проекти Комісії Захисту Неповнолітніх

Комісія Захисту Неповнолітніх ініціювала ряд проектів, серед яких запровадження «Віртуальної платформи для допомоги постраждалим», що створює умови для уважного слухання постраждалих; одноденні курси, під час яких міжнародні експерти пояснюють феномен сексуальних зловживань для того, аби запобігати їм у майбутньому; створення аудиторського ресурсу, що містить норми щодо захисту неповнолітніх та аналіз моделей, спрямованих на контроль за їхнє впровадження.

Заплановані заходи

Серед запланованих заходів на цей рік — Міжнародний науковий семінар на тему «Конфіденційність і прозорість», що розглядатиме питання карних процедур церковного права, та Симпозіум Латинської Америки, присвячений питанням створення безпечного середовища у Церкві та громадянському суспільстві.

Наступна зустріч Ради Кардиналів відбуватиметься від 25 до 27 червня.

За матеріалами Vatican News
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ