Папа Франциск: Обирати братерство, аби слабші не ставали «відходами»
Святіший Отець зустрівся з екуменічною спільнотою, що згуртовуючи представників різних станів католицької, православної та протестантських Церков, здійснює євангелізацію шляхом свідчення братерства та солідарності з убогими.
Не боятися «ступати дорогами братерства та будувати мости між людьми та між народами» у світі, де досі підносяться стіни, породжені страхом перед іншими. З таким заохоченням Папа Франциск звернувся до представників спільноти «Chemin Neuf» (Новий шлях), приймаючи їх у п’ятницю, 30 квітня 2021 року, в Залі Консисторій Апостольського палацу в Ватикані.
«Chemin Neuf» — це екуменічна спільнота, яка зродилася у Франції на початку 70-х років минулого століття з ініціативи молодого єзуїта Лорена Фабре та поєднує ігнатіянську духовність з харизматичним оновленням. Спільнота згуртовує подружні пари, мирян і богопосвячених осіб різних конфесій, які живуть у дусі свідчення, записаного в Діяннях Апостолів про першу громаду учнів, що була «одним тілом і одним духом», маюче все за спільне, беручи активну участь у євангелізації, зокрема, серед молоді та подружніх пар, і в харитативному служінні. Сьогодні спільнота нараховує коло 2400 постійних членів, між якими 120 священиків, а також тисячі прихильників, які, не бувши членами, поділяють її місію та духовність у 30 країнах світу.
Покликання до милосердної любові
Святіший Отець склав подяку Богові за «діло Його Духа», що проявляється у «людському та духовному шляхові» спільноти на служінню спільному добру та бідним. Адже «серед непогамовної гонитви за володінням, кар’єрою, почестями та владою», бідні та слабкі часто ігноруються та відкидаються, мов непотріб. «І тому бажаю, аби ваші зусилля та ентузіазм у служінні іншим, сформовані Христовим Євангелієм, повертали смак життя та надію на майбутнє багатьом людям, зокрема, численній молоді», — сказав Наступник святого Петра, цитуючи своє Апостольське напоумлення «Christus vivit», в якому він нагадував про те, що «мирянським покликанням є, насамперед, милосердна любов у сім’ї та соціальна й політична милосердна любов».
Близька Церква
«Дорогі друзі, заохочую вас не боятися ступати дорогами братерства та будувати мости між людьми, між народами, посеред світу, де досі зводяться багато стін зі страху перед іншими. Через свої ініціативи та проекти, через свою діяльність ви вчиняєте видимою Церкву, яка є бідною з бідними і для бідних, Церкву, що виходить назовні та наближається до людей в ситуаціях страждання, непевності, маргіналізації, виключення», — вів далі Святіший Отець, згадавши також і про зусилля, які разом з молоддю докладаються на те, щоб долати «виклики, в яких на карті стоїть здоров’я нашого спільного дому».
За словами Папи, йдеться про справжнє «екологічне навернення», що визнає притаманну гідність кожної людини, її власну цінність та здібності. Адже те, що переживаємо в зв’язку з пандемією, «конкретно навчає нас того, що всі ми перебуваємо разом у тому самому човні та зможемо здолати труднощі лише тоді, коли погодимося працювати разом».
«Дорогі друзі, заохочую вас залишатися стійкими у своїх переконаннях і в своїй вірі. Ніколи не забувайте про те, що Христос живий і кличе вас сміливо іти за Собою. З Ним будьте тим полум’ям, яке причиняється до відродження надії в серцях численної знеохоченої молоді, сумної і без перспектив. Зумійте породжувати узи дружби, братерського взаємоподілу задля кращого світу», — підсумував Святіший Отець.
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ