Папа Франциск: Католицька освіта — поле для культурного розвитку
У середу, під час загальної аудієнції Папа Франциск отримав примірник книги, що видана з нагоди сторіччя Католицького Університету Пресвятого Серця, яку вручили єпископ Клаудіо Джуліодорі, духовний провідник університету та ректор Франко Анеллі. Святіший Отець написав передмову для згаданого видання.
З нагоди столітнього ювілею Католицького Університету Пресвятого Серця вийшов друком третій том історії згаданого навчального закладу. Книга видана під назвою: «Навчання Церкви, звернене до Католицького Університету Пресвятого Серця». Тут зібрані повчання Святіших Отців та італійських єпископів, адресовані протягом століття до Університету, заснованого отцем Аґостіно Джемеллі».
Використовувати свої дари для суспільного блага
Святкування столітнього ювілею цієї установи, що була заснована 7 грудня 1921 року, є «нагодою відчути наскільки плідною та цінною є освітня робота Церкви». В своїй передмові Папа Франциск пише: «Широта та якість навчання виявляють, якою важливою для Церкви є просвітницька місія, зокрема, її прагнення до високої наукової та професійної підготовки в усіх сферах знання та людської праці, — освіта, що дозволяє молоді використовувати отримані дари та зробити свій внесок у суспільне благо».
«Співпраця між Церквою та Католицьким Університетом зумовлена історичними причинами, — зауважує Папа, — але в цих упривілейованих стосунках також бачимо прообраз того, про що говоритиме Другий Ватиканський Собор», — підсумував він, цитуючи Декларацію про християнську освіту Gravissimum educationis. У згаданому документі йдеться про те, що Католицькі університети запрошені дбати про постійну та універсальну присутність християнської думки в усіх зусиллях, спрямованих на сприяння вищій культурі; а також виховування своїх студентів, щоб вони стали насправді видатними людьми, які будуть готовими виконувати вимогливі завдання в суспільстві та свідчити свою віру в світі». Єпископ Риму визначає Католицьку освіту, як «справжнє поле для культурного розвитку, християнського виховання та шляхів святості». В цьому світлі Святіший Отець особливо пригадує натхненника університету блаженного Джузеппе Тоніоло, співзасновницю Арміду Бареллі, беатифікація якої відбудеться незабаром, праведного Джузеппе Лаццатті та Слуг Божих Людовіка Неккі і Джуліо Сальвадорі.
Відважно та творчо протистояти сучасним проблемам
«У нинішніх часах, — пише Папа, — в особливий спосіб потрібно скористатись усіма досягненнями, щоб протистояти сьогоднішнім та майбутнім викликам». «Відповідальність університетів, — уточнює він, — виходить за межі освіти окремої особи, щоб бачити потреби всього людства. Навчання Церкви, звернене до Католицького Університету Пресвятого Серця, запрошує нас наважитись в пророчий спосіб протистояти сучасним проблемам людства».
Залишатися вірними своїм корінням, творячи освітні програми
Римський Архиєрей закликав звернути свій погляд на Пресвяте Серце Ісуса, в якому «зберігаються всі скарби мудрості та знання». Закінчуючи передмову він побажав: «Нехай же Марія, Престол Премудрості, надихає, підтримує та захищає подальший шлях Католицького Університету, щоб, дивлячись у майбутнє, він і далі був вірним своїм корінням та ідентичності, відважно й творчо оновлюючи освітню програму та вкладаючи найкращі сили для служіння місії Церкви та неминучим суспільним змінам».
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ