Папа — біженкам із Маріуполя: «Я роблю все можливе для України»
Папа Франциск заявив, що робить усе можливе для України, зазначивши, що світ став свідком «жорстокості».
У короткій записці від руки, надісланій сестрі Терезіні Лонґо, очільниці релігійного інституту, що приймає українських сиріт, евакуйованих до Італії, Папа зазначив, що молиться за них через заступництво Пресвятої Богородиці. Про це зазначає католицький суспільно-релігійний інтернет-часопис «Credo» із посиланням на інтернет-видання «Our Sunday Visitor».
«Я роблю все можливе для України. Ми є свідками жорстокості», — написав він, додавши, що нещодавно спілкувався телефоном із президентом України Володимиром Зеленським.
Папа подякував сестрі-монахині за її лист і лист від трьох українок, який вона передала йому, сказавши, що він молиться за них і залишається на зв’язку.
Зміст папської записки був оприлюднений 19 серпня газетою Конференції єпископів Італії «Avvenire». Це була відповідь на лист, раніше надісланий Папі сестрою Терезіною Лонґо. Сестра очолює інститут «Інкороната» в Еріче (Сицилія), що займається соціальною допомогою і зараз приймає у себе 20 дітей-сиріт з України.
Сестра розповіла, що навіть не сподівалася на відповідь Папи, коли надіслала йому лист, щоб описати роботу, якою займається, та передати послання від трьох жінок із Маріуполя.
За її словами, одного вечора вона молилася разом із жінками, і ті розповіли їй про свій страх через відсутність інформації про їхнє рідне місто, і через те, що там, ймовірно, відбувається. Тоді одна з жінок вирішила написати Папі.
«Ми перебували у відчаї, і тоді ми, разом із сестрою Терезіною, сказали одна одній: можливо, Папа Франциск вислухає нас, а хтось послухає Папу, — розповіла жінка, що назвалася Веронікою. — Ми вимагаємо поважати основні права людини та Женевську конвенцію, щоб ніхто не зазнавав тортур чи насильства».
Інша жінка, Ольга, сказала: «Здається, вся увага світу прикута до ядерних об’єктів, але наші люди в Маріуполі живуть у жахливих умовах, без води, без світла. У місті залишилися найслабші — ті, у кого не було грошей чи бензину; ті, хто доглядав за тяжкохворими чи інвалідами».
Третя жінка, Ірина, сказала, що близькість Папи Франциска дуже зворушує їх. «Незважаючи на жах, який ми бачимо щодня, ми сподіваємося, що зусиллями Папи Франциска та цивілізованого світу може настати ера милосердя та миру. Ми вдячні вам, Ваша Святосте, за ваше батьківство», — сказала вона.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ