Паломники зі США завітали до Патріаршого осідку в Римі

15 жовтня 2024

12 жовтня паломницька група зі США під проводом владики Венедикта Алексійчука, єпископа Єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), здійснила візит до прокатедрального собору Святої Софії у Римі.

Паломники зі США завітали до Патріаршого осідку в Римі

Під час екскурсії собором отець Марко-Ярослав Семеген, президент релігійного товариства «Свята Софія», розповів паломникам історію зведення святині, наголосивши на задумі патріарха Йосифа Сліпого зібрати «в розсіянні сущих» — українців у діаспорі. Про це розповідає місцева пресслужба.

Прочани почули про значущість Патріаршого осідку як центру духовного, культурного та національного життя українців у Римі та її роль у збереженні української ідентичності за кордоном. Душпастир детально пояснив значення мозаїчної оздоби храму, описуючи богословський зміст усіх її елементів, й закликаючи вірних до поглиблення духовного паломництва через молитву та споглядання сакрального мистецтва.

Далі паломники взяли участь в Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив владика Венедикт у співслужінні душпастирів УГКЦ у США. Під час Літургії єпископ звернувся до присутніх зі словом проповіді, наголошуючи на важливості прийняття складних життєвих обставин як засобу для духовного зростання. «Господь завжди ставить нам на дорозі різних людей, з якими нам буває не легко, які можуть нас дратувати, з якими ми не знаходимо спільної мови. Бог робить це, щоб ми побачили, якими є всередині. Ми маємо певне уявлення про себе, але тільки реальне життя показує, які ми насправді. І чим складніше життя, тим правдивіше ми проявляємося, як особи. Наша життєва ситуація — це дзеркало для нас. Обставини життя не випадкові. І наш Творець режисує наше життя так, щоб освячувати нас», — зазначив єпископ.

Наприкінці владика Венедикт подякував о. Марку за теплий прийом, а всім душпастирям та прочанам — за спільну молитву в особливому місці, де творилася українська історія протягом останніх 50 років.

Своєю чергою, о. Марко також висловив вдячність владиці Венедикту, душпастирям та паломникам за спільні моління та за повсякчасну підтримку українців, як відповідь на виклики сьогодення. На згадку про візит єпископові та душпастирям подарували ювілейні чотки, флешку з аудіозаписом «Заповіту Патріарха Йосифа» та ораторією «Великого бажайте» та памʼятну медаль, присвячену 40-річчю відходу до вічності патріарха. Прочани теж отримали приємну пригадку — книгу «Слідами українців в Італії» авторства Дарії Маркусь та памʼятний образок з нагоди 55-ліття освячення прокатедри Святої Софії.