Отець-номінант Степан Сус: «Мені дуже приємно, що 8 років життя я присвятив Гарнізонному храму»

6 грудня 2019

Сьогодні, 6 грудня 2019 року, у День Збройних Сил України, минає 8 років, відколи Гарнізонний храм св. апостолів Петра і Павла у Львові, відчинив свої двері для вірян. Раніше у стінах храму було книгосховище, але силами священнослужителів і вірян храм 8 років тому отримав нове життя. З цієї нагоди звершили Божественну Літургію, яку очолив настоятель Гарнізонного храму св. апостолів Петра і Павла, владика-номінат Степан Сус у співслужінні із собором священників.

«Хотів би привітати всіх тих, хто був причетний до відкриття Гарнізонного храму св. апостолв Петра і Павла, 8 років назад. Згадати усіх курсантів, які перевозили книги із нашого храму у нове книгосховище. Знаю, що десь 140 машин книжок перевезли, 30 машин стелажів. Є дуже багато курсантів, які до сьогодні згадують ті часи. Понад 20 з них тут вінчалися у цьому храмі. Крайній шлюб, який був тут десь 2 тижні назад, це теж був наш випускник з Одеси. Він каже: „Я тут вивозив книги, я допомагав його відкрити“. І для нього це було дуже приємно у цьому храмі вінчатися. За цей час, ми мали орієнтовно 600–650 шлюбів і 1110 Хрестин. Пригадую, що минулого тижня було 1111 хрестин і ми навіть сміялися, бо було 4 одинички. Ми хрестили хлопчика Тадея-Степана. Син морпіха, нашого воїна, він приїхав на ці хрестини до нас. І дуже знаково, що ці 1111 хрестини — це були хрестини дитини військових. Тому храм наш живе, життя у ньому продовжується.

Для мене цей день особливий у тому, що це вже крайнє свято, коли я є настоятелем цього храму, святкую 8-му річницю тут. Наступного року буду святкувати вже у іншій іпостасі, буду у Києві. Але мені дуже приємно, що я ці 8 років присвятив Гарнізонному храмі, а 16 років — Збройним Силам України, зокрема курсантам Академії Сухопутних військ. Сьогодні ті з якими я починав свій шлях, як військовий капелан, полковники-підполковники. Мені не вистачатиме армії у наступному моєму служінні, бо не буду мати відношення до військового капеланства. Але думаю, що завжди буду мати багато друзів війькових, і багато наших випускників у Києві служать. Дякую Вам за цю спільну молитву, за те, що ми є разом, ми є сильними, і цю силу окрім зброї, яка допомагає нам рухатися вперед, черпаємо у церкві разом з Господом Богом, на молитві. Тому всім нашим захисникам, усім, хто причетний до життя Гарнізонного храму, нехай Господь благословить! Многії і благії роки життя!»

Додамо, що Гарнізонний храм св. апостолів Петра і Павла був своєрідним тилом Майдану, парафіяни храму, капелани дуже активно долучилися до волонтерського руху на підтримку української армії у найскладніший час. За місяці війни львів’яни у цьому храмі зібрали мільйони на підтримку українських воїнів.

За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»