«Один із здобутків ВРЦіРО — успішне подолання радянської практики інструменталізації Церков», — Мирослав Маринович
Під час другої частини наукової конференції «Роль і місія Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій у становленні громадянського суспільства та української державності», яка відбулася 17 червня в Києві, учасники обговорили питання міжнародного виміру місії релігійних лідерів, питання сьогодення і майбутніх викликів та інші.
Пан Мирослав Маринович, проректор із питань призначення та місії УКУ, перерахував здобутки ВРЦіРО, які, на його переконання, закладають основу майбутнього успіху. Серед них — успішне подолання радянської практики інструменталізації Церков.
«Релігійна свобода — наріжний камінь усіх свобод людини. ВРЦіРО стала майданчиком для успішного діалогу і дій, інструментом нарощення довіри та співпраці. Для багатоконфесійної України це має визначальне значення», — переконаний проректор УКУ.
На переконання пана Мариновича, у ВРЦіРО є делікатна проблема, яка полягає в тому, що не всі релігійні спільноти України до неї входять. «Мені, як члену громадянського суспільства, видається небезпечним, коли релігійні громади опиняються поза сферою загальної релігійної співпраці. Пропоную шукати інші форми, які б дали можливість діалогу між визнаними членами і тими, хто ними не є», — сказав Мирослав Маринович.
За його словами, важливо відродити християнську, юдейську, мусульманську етику з основ. «У часи Другої світової війни митрополит Андрей Шептицький ініціював обговорення Декалогу. Таким чином весь люд брав до уваги заповідь за заповіддю і аналізували, наскільки їхнє життя відповідає цим заповідям. Декалог — це те, що об’єднує монотеїстичні релігії. З духовними бур’янами слід боротися точковими методами. Цілковито довіряю висновкові Шептицького: „Лиш на Богом даних основах можемо побудувати нашу будучину“», — зазначив доповідач.
На конференції виступила і п. Тетяна Іжевська, посол з особливих доручень МЗС України, яка у своїй доповіді розповіла про міжнародний вимір місії релігійних лідерів.
Доповідачка звернула увагу на міжнародні аспекти діяльності Церков та релігійних організацій, які входять до ВРЦіРО. За її словами, представники Ради Церков, відвідавши Брюссель, Страсбург, Рим та інші міста, були голосом правди щодо подій в Україні.
У своїй доповіді посол України при Святому Престолі у 2006–2019 роках згадала візит у 2014 році української делегації на чолі з тодішнім Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком до Папи Франциска — перший офіційний візит української влади до Ватикану після подій Революції Гідності 2013–2014 рр. «Цей візит надав офіційне визнання, яке дозволило Україні відчувати себе повноцінною країною», — зазначила пані Тетяна Іжевська.
Пригадуємо, що у 2021 році ВРЦіРО відзначає 25 років від свого заснування. З цієї нагоди, у Києві відбувається ряд заходів, одним з яких є наукова конференція «Роль і місія Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій у встановленні громадянського суспільства та української державності».
Більше фото з другої частини конференції тут.
Фото: Олександр СавранськийЗа матеріалами Департаменту інформації УГКЦ
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ