Новий Префект Дикастерії Східних Церков приступив до виконання обов’язків

17 січня 2023

Визнанням віри та зустріччю з персоналом розпочав своє служіння новопризначений очільник відомства Римської Курії, що займається справами Східних Католицьких Церков архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті.

Новий Префект Дикастерії Східних Церков приступив до виконання обов’язків

Як ми повідомляли 21 листопада 2022 року, Папа Франциск призначив Префектом Дикастерії для Східних Церков Преосвященного Клаудіо Ґуджеротті, тодішнього Апостольського Нунція у Великобританії, зазначаючи, що він приступить до виконання обов’язків з другої половини січня наступного року. У понеділок, 16 січня 2023 року, в осідку дикастерії відбувся акт офіційного початку цього служіння. Про це інформує українська редакція «VaticanNews».

Спочатку архиєпископ Клаудіо мав коротку розмову із Секретарем Дикастерії архиєпископом Джорджо Деметріо Ґалларо та Заступником Секретаря о. Флавіо Паче. Далі відбулася зустріч із персоналом.

Опівдні в залі урочистих подій, після молитви до Святого Духа, в присутності прокураторів східних католицьких патріархів і верховних архиєпископів, ректорів Папських східних колегій Риму, деяких генеральних настоятелів і настоятельок східних Чинів і Згромаджень, було прочитано лист Папи Франциска про призначення архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті Префектом Дикастерії Східних Церков. Опісля номінат зробив визнання віри, склав присягу та звернувся до присутніх з вітальною промовою. Церемонія завершилася благословенням і братніми вітаннями з присутніми делегаціями.

Нагадаємо, що упродовж 2015–2020 років архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті здійснював служіння Апостольського Нунція в Україні.

Довідка

Клаудіо Ґуджеротті народився 7 жовтня 1955 року у місті Верона (Італія). Володіє кількома давніми та сучасними мовами, серед яких латинська, грецька, класична та сучасна вірменська, курдська, англійська, французька.

Висвячений на священника 29 травня 1982 року, будучи відразу інкардинованим до Веронської дієцезії. Завершив студії зі Східних мов та літератур, та здобув науковий ступінь магістра зі Святої Літургії. Доцент з патрології при Теологічному інституті Св. Дзено в Вероні з 1981 по 1984 роки. Доцент зі Східної Теології та Літургії при Інституті екуменічних студій у Вероні з 1982 по 1985 роки. Вступив на службу Святого Престолу при Конгрегації у справах Східних Церков у 1985 році, обіймав посаду Заступника секретаря цієї Дикастеріі від 17 грудня 1997 року. Доцент з патрології, вірменської мови та літератури при Папському східному інституті, є автором ряду публікацій.

7 грудня 2001 року Клаудіо Ґуджеротті номінований титулярним архиєпископом Равелло і призначений Апостольським Нунцієм в Грузії та Вірменії. 13 грудня 2001 року він призначений Апостольським Нунцієм в Азербайджані. 15 липня 2011 року призначений Апостольським Нунцієм в Білорусі, а 13 листопада 2015 року — Апостольським Нунцієм в Україні.

Під час зустрічі 12 січня 2016 року з архиєпископом Ґуджеротті тодішній Президент Петро Порошенко прийняв вірчі грамоти та обговорив питання візиту Папи Франциска в Україну.

4 липня 2020 року Папа Франциск призначив архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті Апостольським нунцієм у Великій Британії.

21 листопада 2022 року Папа Франциск призначив архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті префектом Дикастерії Східних Церков.