Найвищої нагороди УГКЦ удостоїлися Володимир Слєпченко і Мирослав Сеник

17 липня 2023

16 липня 2023 у Зарваниці під час Всеукраїнської прощі Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав вручив найвищу нагороду Української Греко-Католицької Церкви — Орден митрополита Андрея Шептицького — п. Володимирові Слєпченку і п. Мирославові Сенику. Вони стали дев’ятим і десятим кавалерами Ордену відповідно.

Найвищої нагороди УГКЦ удостоїлися Володимир Слєпченко і Мирослав Сеник

Нагороду засновано у 2018 році, і вже стало доброю традицією вручати її людям, які є достойними, під час Всеукраїнської прощі в Зарваниці. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Цьогорічні кавалери, за словами Блаженнішого Святослава, особливо відзеркалюють дух служіння і широту думки праведного митрополита Андрея.

Пана Володимира Слєпченка нагороджено за вагомий внесок у розвиток української культури і мистецтва, за активну творчу співпрацю з церковною ієрархією в різні періоди становлення і розвитку УГКЦ, за багаторічну плідну працю в царині церковного малярства, що увінчалася виконанням розписів у катедральному соборі Святого Йосафата в Торонто, за пожертвування десятка картин Національному музеєві імені Андрея Шептицького у Львові, за глибоке християнське життя, свідчення віри, служіння Церкві та Батьківщині.

«Андрей Шептицький був батьком українського монументального мистецтва. Він сьогодні радіє з неба, що його добра справа в тілі нашої Церкви продовжується», — мовив Блаженніший Святослав під час вручення нагороди п. Володимиру.

Пана Мирослава Сеника нагороджено за активну громадсько-суспільну позицію щодо плекання християнських цінностей і протистояння злу, за активну діяльність задля розвитку Українського католицького університету, за жертовне служіння адміністративним директором програми УКУ «Київське християнство», яка стала пророчим голосом Київської Церкви та сприяє єдності Церков Володимирового хрещення, за підтримку багатьох проєктів нашої Церкви, за приклад доброго християнського життя та активного мирянського служіння, яке основане на християнських цінностях і суспільному вченні праведного митрополита Андрея Шептицького.

Вручаючи нагороду, Блаженніший Святослав пригадав, як свого часу під час візиту Державного cекретаря Ватикану кардинала Тарчизіо Бертоне в Україну п. Мирослав говорив йому про патріархат Української Греко-Католицької Церкви: «Кардинал не сподівався, що так мудро, такими правильними словами, покликаючись на історичну пам’ять, державний муж промовить за свою Церкву». Тепер п. Мирослав є старостою наукового проєкту «Київське християнство».

Довідка

Орденом митрополита Андрея Шептицького УГКЦ нагороджує фізичних осіб, громадські чи церковні інституції, представників Церков і релігійних спільнот, а також світських осіб, зокрема громадських діячів, які своєю працею втілюють у життя принципи й засади, якими жив і служив Церкві та народові праведний митрополит Андрей Шептицький. Першим кавалером ордена став архиєпископ Відня кардинал Крістоф Шенборн у листопаді 2019 року. Відтак було нагороджено Інститут східнохристиянських наук імені митрополита Андрея Шептицького, п. Христину Дохват, п. Івана Васюника, панство Стена і Марчі Оверків, п. Карла Андерсона і п. Миколу Кмітя.