«Нам важливо розуміти сучасні виклики суспільства і моделі відповідей на них», — Глава УГКЦ під час круглого столу Центру Разумкова
Якщо Церква прагне служити Богові і своєму народові, то мусить почути думку людей. За допомогою такого інструменту, як соціологічне дослідження, ми маємо можливість отримати зворотний зв’язок. Це велика послуга для релігійного середовища, бо не кожна Церква має ресурси самостійно провести подібне дослідження. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у вівторок, 1 лютого, під час круглого слову Центра Разумкова «Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин».
На засіданні було презентовано інформаційні матеріали «Особливості релігійного і церковно-релігійного самовизначення громадян України: тенденції 2000–2021 рр.». Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.
У своєму слові Предстоятель УГКЦ висловив подяку Центру Разумкова за проведені соціологічні дослідження та фонду Конрада Аденаура за сприяння в цьому процесі.
На його переконання, почуті результати дослідженні є надзвичайно важливими, зокрема для діяльності Церков та релігійних організацій, позаяк здорова критика сприяє аналізу і допомагає брати до уваги думку простих людей.
Релігійним діячам дуже важливо зрозуміти, переконаний Отець і Глава УГКЦ, що адресатом їхньої діяльності чи проповіді є не лише внутрішня аудиторія, а також і зовнішня.
«Бачимо, що українське суспільство має велику довіру до Церков назагал. Ця довіра є також предметом великої відповідальності. Зокрема, у непростих обставинах життя нашого народу і державності Церкви повинні усвідомити свою історичну відповідальність перед Українською Державою і нашим суспільством. А відтак дуже глибоко прислухатися до голосу народу, перед ким цю відповідальність необхідно здійснити», — зазначив він.
Відтак Блаженніший Святослав висловив кілька побажань. Насамперед, він звернув увагу на особливу місію Церкви, у якій їй необхідно розуміти актуальні виклики суспільства і моделювати на них відповідь, особливо на нові для Церкви виклики, на які вона ще не дала відповіді. Серед таких викликів Предстоятель вказав на питання надзвичайної суспільної тривоги, пригадав про різке погіршення соціально-економічного становища людей, підкреслив виклик масової еміграції.
На завершення Отець і Глава Церкви запевнив учасників круглого столу в тому, що результати дослідження УГКЦ приймає для глибокого і всебічного вивчення, а відтак висловив прохання принаймні частину публікації результатів перекласти англійською мовою. Бо, на його переконання, важливо доносити правду про релігійну ситуацію в Україні світовому співтовариству.
У межах круглого столу обговорили такі питання:
- Церковно-релігійна ситуація в Україні: стан, тенденції, проблеми;
- Українські громадяни про Церкву: ставлення, запити та очікування;
- Перспективи розвитку церковно-релігійної ситуації в Україні за умов нинішніх зовнішніх і внутрішніх викликів.